Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am lucrat in grupa a doua de munca si beneficiez de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am lucrat in grupa a doua de munca si beneficiez de reducerea ...

Am lucrat in grupa a doua de munca si beneficiez de reducerea varstei de pensionare cu 2 ani si 8 luni. In acelasi timp, am locuit in Navodari (localitate cu mediu toxic) mai mult de 30 de ani si beneficiez de reducerea varstei de pensionare cu 2 ani. Cele 2 reduceri se pot cumula?
Daca rasspunsul este da, in baza carei prevederi legale?
Nu.