avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate Vl75Al

Activitate Vl75Al

Ce masuri se pot lua împotriva cântăreților de pe stradă care folosesc microfon și stație cântând foarte tare sub geamurile imobilului în care locuim

Pana cand pot fi folosite sumele încărcate pe cardul electronic de tichete de masa alimentat ultima data în octombrie 2020?Menționez ca mi s-a spus ca soldul a expirat. Va mulțumesc
Bună ziua,ce masuri se pot lua împotriva unei terase la care bubuie boxele mai ales noaptea până spre dimineața și care organizează și spectacole cu cântăreți fără autorizație (menționăm ca locatarii nici nu sunt de acord ca primaria sa o elibereze ,întrucât patronii spun ca au actele depuse de câteva luni).Am facut foarte multe sesizari la politie primarie dar nu s-a rezolvat nimic,mai mult chiar când au venit de la mediu sa măsoare decibeli au fost anunțați de către poliția locala și au dat muzica încet.Va mulțumim.
Buna ziua, sunt în șomaj tehnic de anul trecut (situație care o sa dureze până în luna iunie) dar am venit la muncă tot timpul iar cand am zis ca nu vreau sa mai vin ci să stau acasa dar nu că îmi bag demisia șeful mi-a spus să consider că sunt în preaviz și îmi desființează postul(să mă poată da afară probabil.Va rog daca-mi puteți spune este legal așa ceva.Multumesc anticipat pt.raspuns.