Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce masuri se pot lua împotriva cântăreților de pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce masuri se pot lua împotriva cântăreților de pe stradă ...

Ce masuri se pot lua împotriva cântăreților de pe stradă care folosesc microfon și stație cântând foarte tare sub geamurile imobilului în care locuim

Pot fi amendati contraventional de catre politie in baza Legii nr. 61/ 1991 republicata, privind ordinea si linistea publica. Vedeti art.2 pct.25-27.
Gasiti legea aici: [ link extern ]
DV ca persoana fizica nu aveti autoriatea sa disuneti masuri ,dar aveti dreptul sa sesizati oficial politia teritoriala,care in temeiul disp L nr 61/1991 are autoritatea sa dispuna verificari-inclusiv sanctiuni