avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Activitate Georgeta 30

Activitate Georgeta 30

Bună ziua, există vreo lege care sa îmi interzică să am trei coșuri de fum funcționale, ținând cont de faptul că vecinul pe care l-ar putea deranj fumul, are doua geamuri de la baie care se deschid de tot nu sunt doar rabatabile, sunt mate ce-i drept dar se și deschid
Bună ziua, revin cu o nouă întrebare, dacă o persoana lucrează timp de 15 ani cu contract part-time (2 ore) având un salariu brut de 570 de lei și net de 365 de lei cam ce pensie ar avea? Menționez ca ăștia-s singuri ani de munca
Bună ziua, vreau să torn în curte o platforma de beton (fără fundație) de 12 cm grosime, pe care v-or veni amplasate doua module de locuit, nu se zidește nimic, ele sunt gata asamblate, v-or fi aduse pe o platforma cu macara. Întrebarea mea este următoarea, atâta timp cât nu zidesc și nu torn nimic în pământ îmi trebuie vreo autorizație de la primăria din localitate, referitor la betonul care va fi turnat.?

Da în localitate s-au emis
raluk0207 a scris:

Zona a fost cooperativizata?
S-au emis in localitate titluri de proprietate, în baza Legii 18/1991?

Bună seara, bunicii mei sunt decedați de foarte mult timp, bunicul de 26 de ani iar bunica de 20 de ani, ei fiind proprietari unei gospodarii, aceștia nu au apucat, nici unul sa facă demersurile pentru titlul de proprietate, în registre la primărie sunt trecuți ei și copiii lor, zilele astea am primit o hârtie de la primărie pentru neplata impozitului(numele defunctei bunica, iar în paranteza și eu nici unul dintre copii) întrebarea mea este următoarea,... Cine trebuie sa facă demersurile necesare pentru obținerea titlului de proprietate, iar dacă ei nu aveau titlul de proprietate, se poate face succesiunea.?