avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate gynela

Activitate gynela

Discuție ce fc?
am un dosar de executare silita
executorul care se ocupa de el a decedat
ce se intampla cu dosarul meu?
ce treb sa fac?
Am fost victima unui accident rutier, in urma caruia am ramas imobilizata intr-un fotoliu rulant. Vinovatul a fost obligat sa-mi plateasca prestatie periodica lunara, dar acesta intarzie, in mod repetat, plata. Deoarece nu a platit prestatia pe o perioada de 6 luni, am depus plangere penala.
Prin rezolutia data, procurorul a decis, neinceperea urmaririi penale impotriva B.G.," deoarece nefiind in discutie obligatiile de intretinere izvorite din relatii de familie, nu suntem in prezenta unei fapte de natura penala".
Ce e de facut?
In 1999 am fost victima unui accident rutier, in urma caruia am ramas imibilizata intr-un fotoliu rulant. Exista un dosar de executare prin care debitoarea mea este obligata sa-mi plateasca o suma de bani. Nu am primit, pana in prezent, nicio suma de bani, intrucat debitoarea nu are niciun venit. In 2004 a fost angajata in firma tatalui ei (un prosper om de afaceri din judet); am facut adresa de poprire catre tert, insa acesta a refuzat sa plateasca. De cateva luni, debitoarea mea lucreaza in strainatate impreuna cu sotul ei.
Ce pot face in aceasta situatie?