Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

In 1999 am fost victima unui accident rutier, in urma caruia am ramas imibilizata intr-un fotoliu rulant. Exista un dosar de executare prin care debitoarea mea este obligata sa-mi plateasca o suma de bani. Nu am primit, pana in prezent, nicio suma de bani, intrucat debitoarea nu are niciun venit. In 2004 a fost angajata in firma tatalui ei (un prosper om de afaceri din judet); am facut adresa de poprire catre tert, insa acesta a refuzat sa plateasca. De cateva luni, debitoarea mea lucreaza in strainatate impreuna cu sotul ei.
Ce pot face in aceasta situatie?
faceti adrese la toate autorităţile tării in care lucrează acum debitoarea dv. solicitati relaţii cu privire la locul de muncă al acesteia. faceti in românia plângere penală pentru nerespectarea unei hotărâri judecătoresti executorii. expediati la autorităţile tării străine hotărârea judecătorească penală, pe care o aveti impotriva debitoarei, împreună cu un memoriu. nu stati! timpul curge in defavoarea dv.