avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate Irina pomanar

Activitate Irina pomanar

Pt ca am divortat la comun acord de aia sa deschis proces,și normal ca ma preocupa pentru ca de un an nu vi sai vezi și pe lângă asta nu plătești nimic ,zici ca nu sunt ai tai dar vrei sai iei la tine de sărbători nu mi se pare normal
Bună ziua am și eu o nelămurire ,am cerut pensie alimentara pentru ca nu mia plătit de mai bine de un an sa deschis proces ,la prima ședință nu sa prezentat nici el nici avocatul sa amanat,a doua sedinta eu am ajuns avocatul meu a spus ca întârzie 5 minute sa început ședința fără sa fiu intrebata nimic chiar dacă el nu a fost acolo am fost prezenta ,fapt pt care sa închis procesul ca el nu recunoaște doi din copii cere paternitate ,acum sa deschis alt proces ca el spune ca nu sunt copii lui ,întrebarea mea este următoarea dacă el nu iisi face datoria deja e trecut anul încă ne judecam și pe deasupra cere paternitate are dreptul sa ia copiii la el?
Da asa am inteles ca si-a dat demisia si vine in romania definitiv pt ca am cerut recalcularea după venitul lui de acolo din germania ,el in momentul divorțului a declarat după minimul de aici desi lucra acolo si nici aia nu a plătit asta e problema

Buna din nou revin cu intrebari am reusit sa deschid pentru pensie alimentară la tribunal adica recalcularea pt ca fostu soț nu a plătit din septembrie anul trecut nimic ,si am cerut recalcularea după venitul lui din germania ,problema este ca lui iau mers actele de la tribunal si nu stiu ce anume i se cere pentru i tampinare doar ca ceea ce eu am.aflat ca si-a dat demisia si vine in romania definitiv și mia zis ca voi vedea eu de acum înainte ce va fi ca si-a angajat avocat ce e facut acuma?
Ar fi ok Dacă ar fi asa usor dar ieri am vb cu o doamnă avocată si a zis ca trebuie sa se faca o plângere penală si mia cerut 2000 de lei dar eu din salar de 1500 de lei cu trei copii de unde biata sa scot banii aia asta e si problema, in plus va trebui dat prin interpol la firma unde el.munceste sai meargă tot eu stiu exact unde lucrează si veniturile lui pur si simplu își bate joc de copii lui ce nu mi se pare normal

Eu sunt în românia, el e in germania si nu vrea sa plateasca pensia alimentară și alocația copiilor care o au de acolo nu a mai trimis de luna asta refuză să trimită
Sunt intr-o mare problemă cu fostul soț am divortat la comun acord in august anul trecut , avem 3 copii bineinteles copii sunt la mine el munceste in germania pensia alimentară nu a dorit să o plătească nici macar odată nu a dat , pe lângă faptul că nu își face datoria sa dea pensia alimentară nu mai vrea sa trimita nici alocatia de stat care copii au primit acolo am rămas practic legată la mâini stiind ca no sa pot face nimic ca numi permit un avocat ce e de facut ?