avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate Melekci

Activitate Melekci

Răspuns la discuția Coloana apa pe scara de bloc

Va multumesc pentru raspuns, asa intentionez sa procedez. M-ar ajuta daca as putea afla ce autoritate sau institutie sa chem, pentru ca presedintele de bloc cheama un instalator neautorizat care vine, imi schimba ceva la instalatie, platesc de fiecare data destul de mult si apoi situatia se repeta. As dori sa chem pe cineva autorizat sa imi faca o constatare, sa am patalamaua la mana pe viitor in cazul in care se repeta scurgerile.
ynocentta a scris:

Initial ,verificati responsabil care este factorul generator al inundatiilor,respectiv statutul instalatiei defecte
Poate sa fie instalatia parte comuna sau individuala
Daca este coloana principala raspunde asociatia de proprietari
Daca este partea individuala raspunde proprietarul

Buna seara, am de 15 ani o problema cu vecina de dedesubt care ma acuza ca o inund la baie. De fiecare data am chemat instalatorul si i-am platit reparatiile. Acum s-a intamplat din nou si ma ameninta si cu avocatul. Va rog sa ma indrumati cui sa ma adresez si cum sa procedez in aceasta situatie, eu cred ca este o problema la coloana principala de apa si vreau sa rezolv o data pentru totdeauna. Multumesc.
Va rog sa ma ajutati, am avut de facut niste analize ginecologice si am mers la Regina Maria pentru recoltare, contra cost. Asistenta nu a fost in stare sa recolteze cum trebuie si m-am trezit ca ma suna a 2a zi sa repet recoltarea sau imi dau banii inapoi. Am cerut restituitea banilor insa refuza restituirea integrala pe motiv ca numai partial nu au fost recoltate probele cum trebuie. Vreau sa actionez institutia in judecata pentru malpraxis. A fost foarte stresant si umilitoare toata experienta, si nu vreau sa mai treaca si altcineva prin asta. Vreau si recuperarea integrala a banilor. Multumesc