avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2060 soluții astăzi
Forum Activitate adrianayu

Activitate adrianayu

va multumesc din suflet pentru toate informațiile date ... !!!!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

cum am spus mai sus președinta asociației ma pune da plătesc , motivația fiind ca eu am facut solicitarea ceea ce nu este adevărat , singurul lucru pe care eu l am solicitat expres a fost sa se închidă apa pe coloana tot de a urmat a facut ea fara sa ma întrebe, eu crezând ca instalatorul are contract cu asociația și este plătit , dar nu a fost asa
nu am nici o problema sa plătesc atat timp cât se aplica legea , dar nu cunosc legea , daca e cineva aici care este in domeniul juridic poate sa mi dea un raspuns? mulțumesc anticipat
buna ziua .. sper sa mi dati un răspuns si sa ma puteti ghida spre a rezolva aceasta problema.... locuiesc la bloc am fost inundata de deasupra , imediat ce am vaxut apa in casa am sunat o pe președinta asociația locatarilor pt a opri apa de la subsolul blocului. acesta nu era in bucuresti am reușit sa opresc apa pe colana cu ajutorul unui vecin ce avea cheile ușii de la subsol . între timp președinta imi spunea sa chem un instalator ca suna si ea fiind sărbătoare e mai dificil sa găsească pe cineva nespecificate ca acesta va tb sa fie plătit ulterior , eu acceptând sa vina acest instalator si negândindu-ma ca v a trebuii sa il plătesc eu pr ca președinta susține ca eu am facut solicitarea atâta timp cât am aprobat chemarea lui ..,, odată ajuns instalatorul a constatat ca problema este a vecinuluide deasupra mea si nu pe coloana ..... întrebarea este de ce instalatorul nu imi poate da înscris ceea ce a constatat si de ce eu cea inundata tb sa plătesc deplasarea acestuia ??!!! asta spunea legea ???? ma puteti ghida spre o persona sau un birou ceva unde pot depune o plângere sa ma pot ajuta ??!!
Răspuns la discuția cum putem obține o boxă?


POPA GHEORGHE a scris:

Despre ce bloc este vorba ? Cum a ajuns sa imparta presedinta de asociatie spatiile din subsol ?
Daca sunt apartamente proprietate, in contractul de vanzare-cumparare, cine a cumparat boxa o are nominalizata. Daca sunt apartamente inchiriate/ blocuri ANL, in contractul de inchiriere trebuia precizat daca apartamentul repartizat are sau nu boxa.

este vorba de un bloc construcție anii 80 , ap proprietate fara boxe in contractul de vânzare cump , este un subsol tehnic amenajat si împărțit de fiecare după gardul de simpatie între comitet si propitetar ap .. .. nici măcar legea junglei este legea pupincuriștilor :) .... poate detalii astea sunt suficiente ..,.
Răspuns la discuția cum putem obține o boxă?


POPA GHEORGHE a scris:

Despre ce bloc este vorba ? Cum a ajuns sa imparta presedinta de asociatie spatiile din subsol ?
Daca sunt apartamente proprietate, in contractul de vanzare-cumparare, cine a cumparat boxa o are nominalizata. Daca sunt apartamente inchiriate/ blocuri ANL, in contractul de inchiriere trebuia precizat daca apartamentul repartizat are sau nu boxa.

este vorba de un bloc construcție anii 80 , ap proprietate fara boxe in contractul de vânzare cump , este un subsol tehnic amenajat si împărțit de fiecare după gardul de simpatie între comitet si propitetar ap .. .. nici măcar legea junglei este legea pupincuriștilor :) .... poate detalii astea sunt suficiente ..,.
cum pot obține o boxa la subsolul blocului ??!? mi s a spus de către presedinata asociație ca eu noua in bloc si nu am fost prezenta in momentul împărțirii acestui spațiu .... deci cum pot sa argumenta sau gestiona situația pt a obține ca toți ceilalți o boxa ???!???