avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Activitate M. Teodora

Activitate M. Teodora

Mi-a respins acțiunea în fond din motivele ca locuiam într-o garsionera și copilul nu avea camera lui și nu aveam venit și nici o relație stabila și ca minorul este de la 2 ani la tata și sa obișnuit la el. Iar acum mam căsătorit mai am un copil, venit tot nu am dar are soțul și din consilierea sphihologica a copilului s-a evaluat ca își iubește ambii părinți la fel de mult
Ma numesc mihaela și am o fetita de 6 ani. Vreau sa va spun ca de când avea 2 ani sta împreună cu taicasu cu fostul comcubin deoarece am făcut o hotărâre de comun acord ca să locuiască la tatăl cu drept de vizita pentru mine, am făcut asta deoarece nu aveam venit și nici avocat și nici bani nu eram stabila cu absolut nimic și știam ca voi pierde și am fost de acord sa fac asta ca să nu o mai lungim. Acum în 2020 am început acțiunea l-am dat în judecata ca să schimb domiciul minorei și sa locuiască cu mine. Aveam o relație de concubinaj și locuiam în chirie într-o garsionera. Mia fost respinsa cererea deoarece nu aveam venit și nu eram căsătorită și locuiam într-o garsionera în care minora trebuia sa aibă camera ei. Acum am făcut apel, între timp mam căsătorit și mai am încă un bebe mic. Eu nu am venit dar are soțul și locuim într-un apartament cu 2 camere, și mai precizez ca tatăl minorei are proprietatea lui. Ce șanse am sa câștig în apel? Va rog frumos sa îmi răspundeți... PS miam angajat avocat și în fond și acum în apel
Bună ziua la o pensie cu handicap accentuat revizuibil se poate acorda un credit pentru o masina în valoare de 4000 euro? Mulțumesc
Și din cauza ca nu aveam venituri și nu eram nici căsătorită doar trăiam în concubinaj, mai vreau sa specific ca el mai are un copil din alta relație (fostul soț) în care nu mai este nici cu acea persoana și nici nu se duce sa își vadă copilul
Bună ziua, ma numesc mihaela am o fetita de 5 ani care locuiește în prezent cu tatăl care a câștigat în proces la fond deoarece el are imobil și deține venituri mai mari ca mine iar eu locuiam cu chirie într-un imobil cu o camera și din aceasta cauza mia respins cererea de fond iar acum am făcut apel. Ce șanse am dacă eu în acest timp mam cununat urmează sa mai am un copil și mam mutat într-o chirie cu 2 camere. Iar veniturile în casa va fi salariul soțului plus stimulentul de inserție care îl va lua pentru copil, va mulțumesc v rog sa îmi răspundeți sincer