Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua la o pensie cu handicap accentuat ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua la o pensie cu handicap accentuat revizuibil se poate ...

Bună ziua la o pensie cu handicap accentuat revizuibil se poate acorda un credit pentru o masina în valoare de 4000 euro? Mulțumesc
Daca va incadrati cu veniturile, puteti accesa acest credit.
Nu stiu unde trebuie depus dosarul cu cerere, daca la la dgaspc sau anph, sa vedeti daca va aproba sa plateasca statul dobanda.

(1) Persoanele adulte cu handicap grav și accentuat pot beneficia de credit a cărui dobândă se suportă din bugetul de stat, prin bugetul Autorității Naționale pentru Persoanele cu Handicap, pentru achiziționarea unui singur mijloc de transport și pentru adaptarea unei locuințe conform nevoilor individuale de acces, cu condiția plății la scadență a ratelor creditului.