avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate Anda P

Activitate Anda P

Multumesc!
Daca va rog sa imi spuneti daca are importanta varsta copilului cand obtin certificatul de handicap pt a beneficia de acel an in plus, adica toate cele 12 luni, nu sa se scada daca certificatul este facut mai repede de varsta de 2 ani a copilului.
Multumesc.

Cornel Vasile a scris:

Vedeti si link - ul acesta cu actele necesare :
[ link extern ]



Ionut.ion a scris:

Sincer... Nu stiu sa va raspund.
Fie asteptati sa va raspunda cineva, fie intrebati direct la DGASPC


Multumesc frumos!
@ Cornel Vasile, stiu ca trebuie incadrare in grad de handicap. Tocmai de aceea am intrebat ce acte sunt necesare. Insa am primit raspuns mai sus.
Atata va rog sa imi spuneti daca are importanta varsta copilului cand obtin certificatul de handicap pt a beneficia de acel an in plus, adica toate cele 12 luni, nu sa se scada daca certificatul este facut mai repede de varsta de 2 ani a copilului.
Multumesc.
Multumesc frumos de link.
Baietelul avand 1 an si 3 luni ma gandesc ca nu trebuie si Fisa de evaluare Psihologica si Fisa Psihopedagogică, nu?
Iar pt Certificatul Medical tip A5 - spital sau policlinică, poate sa il faca si un pediatru de la cabinet privat dar care are contract cu CAS?
Si pt Ancheta sociala, trebuie sa ma duc la primarie sa si le spun pur si simplu doamnelor de acolo ca doresc ancheta sociala pt a depune actele pt incadrarea in grad de handicap?
Buna ziua. Din pacate nu va pot ajuta la intrebarea dvs, dar as vrea sa va rog sa imi spuneti cum ati procedat sa obtineti certificatul de handicap. Si baietelul meu de 1 an si 3 luni are intoleranta la lactoza si vreau sa prelungesc CCC pana la varsta de 3 ani. Si daca puteti sa imi spuneti ce varsta avea fetita cand ati facut certificatul. Multumesc frumos!
Buna ziua. Baietelul meu de 1 an si 3 luni are intoleranta la lactoza, dovedita prin analize genetice. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac sa beneficiez de prelungirea CCC pana la 3 ani. Stiu ca trebuie sa fie incadrat intr-un grad de handicap, insa ce acte imi trebuie pt comisie?
Si daca obtin incadrarea cand copilul are 1 an si 5 luni de exemplu, tot pana la varsta de 3 ani voi sta in CCC, sau se scad cele 7 luni?
Multumesc anticipat de raspunsuri!