avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate Jhoanacris

Activitate Jhoanacris

Buna ziua. Deranjez cu o problema. Socrii mei au decedat in decursul a 2 ani. Soacra mea prima, socrul pe 7 august a.c. Ambii fiind persoane cu handicap locomotor, beneficiau de scutirea de impozit pe imobil. Cum putem proceda acum cu plata impozitului pentru a evita intrarea in ilegalitate. Mentionez ca locuim si avem adresa pe acest imobil. Multumesc anticipat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nici eu nu vreau sa fiu rautacioasa, dar situatia este mult mai complicata de atat. In primul rand, nu stiam care imi sunt drepturile in caz de AM, in al doilea rand s-au strans cam multe nereguli in acesti 3 ani. Inca o problema de sanatate in urma cu 1 luna jumatate cu concedii medicale pe care nu am luat nici un leut nici in ziua de azi pt ca ei nu vor sa plateasca CM. In concluzie trebuie sa astept pana vireaza statul banii. Asta este ilegal. Mai vreti exemple? Nu este rautate din partea mea, doar imi cer drepturile.
Va multumesc!
Multumesc frumos! AM s-a intamplat intr-o zi de miercuri. De la UPU mi s-au dat 3 zile de cm urmand sa prelungesc la medicul de familie. Nu mi l-au luat in considerare, spunand ca nu e nevoie de medical. As putea solicita la Spitalul Judetean Giurgiu, copie de pe fisa medicala din ziua respectiva pentru a demonstra ca a avut loc acel AM? Zi buna.
Buna seara. As avea nevoie de ajutorul dumneavoastra. Am suferit un accident de munca in data de 14 noiembrie 2018, soldat cu o taietura la mana ce a necesitat 7 fire de cusatura. Sincer, nu stiam ca trebuie declarat, dar nici angajatorul nu a spus nimic. As mai putea sa il reclam acum, dupa aproape 3 ani? Nu am beneficiat de nici o zi de concediu medical. Am fost obligata sa imi iau concediu de odihna deoarece angajatorul a spus ca el nu plateste concedii medicale si va trebui sa astept pana imi va vira statul banii pentru cm. Multumesc anticipat.