Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Socrii mei au decedat in decursul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Socrii mei au decedat in decursul ...

Buna ziua. Deranjez cu o problema. Socrii mei au decedat in decursul a 2 ani. Soacra mea prima, socrul pe 7 august a.c. Ambii fiind persoane cu handicap locomotor, beneficiau de scutirea de impozit pe imobil. Cum putem proceda acum cu plata impozitului pentru a evita intrarea in ilegalitate. Mentionez ca locuim si avem adresa pe acest imobil. Multumesc anticipat.
Dezbateti moștenirea după socrii dvs.
Plata impozitului va reveni moștenitorilor.