avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1013 soluții astăzi
Forum Activitate ioanagci

Activitate ioanagci

buna ziua,am fost cam scurta cu dtaliile. Deci:eu sunt angajata din sept 2011 la aceasta firma si data posibila a nasterii este 16 octombrie 2012.Patronul vrea sa ne bage in concediu fara plata toata luna august.
buna ziua:),concediul fara plata impus de angajator afecteaza cele 12 luni din calculul indemnizatiei pentru cresterea copilului? perioada este de 30 de zile de concediu fara plata.:(
Răspuns la discuția Program vizitare minor-urgent
multumesc pt raspuns,dar stii cum este nu poti spune toate aspectele problemei pe net.important cum ai spus si tu e copilul ,dar atunci cand cand ii se vorbeste neadecvat varstei si i se pun unele intrebari unui copil de numai 7 ani, eu ca mama in primul rand trebuie sa il protejez de asemenea specimene ale vietii.e normal sa isi cunoasca rudele dar numai atunci cand este vorba de dragoste.problema era daca are dreptul sa ceara acest lucru adica program de vizita mai ales ca tatal fetitei mele locuieste cu dansa si el refuza sa imi plateasca pensia de intretinere.multumesc inca odata.
Buna ziua,sunt si eu noua in mica "comunitate" a voastra! As avea si eu nevoie de niste sfaturi sau raspunsuri,daca le pot numi asa:
am o fetita de 7 ani care mi-a fost incredintata prin hotarare definitiva mie,tatal nu mi-a platit pensia de intretinere de cand s-a terminat procesul,repectiv 2 ani,iar acum mama lui m-a dat in judecata pentru program de vizita,tatal traieste dar nu-l intereseaza de fata.Nu ma incalzeste cu nimic banii lui.Nu ca as vrea sa se intereseze de ea,ma bucur ca ne lasa sa ne traim viata in liniste si ii multumesc pt. asta dar, mama lui nu se potoleste.
ce as putea face legal sa nu mai aibe nici o legatura cu fata mea si sa avem liniste? va rog sa imi raspunde-ti daca aveti un sfat.multumesc anticipat:(