avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Activitate sabineta

Activitate sabineta

A, deci sunt doar modificarile si atat.
Deci am dreptul sa ma intorc in CIC... dar cu ce bani? Ce prevede legea referitor la drepturile de autor? Se iau in calcul sau ba ca "venituri profesionale supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal" ?
Am incercat sa ma uit pe legea 571 dar n-am priceput...
Felicitari mamicilor care vor lua in sfarsit bani adevarati pentru contributia lor.
Eu m-am reintors la job in septembrie, dar as mai avea dreptul la CIC pana in aprilie inclusiv.

Ce credeti, ma pot reintoarce in CIC de la 1 ian si sa iau si eu 85%? A, ar mai fi o problema? Se ia in calcul venitul de pe cartea de munca? Sau si drepturile de autor?


Platesc impozit pe venit de 13 ani... chiar cred ca merit si eu ceva in schimb...
A reusit cineva sa citeasca legea in intregime? Imi poate raspunde cineva?
M-am intors la serviciu dupa cateva luni de CIC si as vrea sa stiu care sunt actele pe care trebuie sa le depun in dorarul pentru acordarea stimulentului.
Situatia mai speciala consta in faptul ca pe copilul meu il am in plasament (prin hotarare judecatoreasca) si are doar un extras din registrul de nasteri. In plus, la fel cum am patit si cand am intrat in cic, pe adeverinta de la locul de munca stiu ca nu trebuie sa scrie ca am cotizat 12 luni inainte de nastere, ci altceva....