avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriela 33

Activitate Gabriela 33

Va mulțumesc pentru răspuns dar nu înțeleg un lucru,eu am luat 2000 ei îmi cer 5000 și cu dobânda la zi 2% nu mi se pare corect... Și nu înțeleg eu nu pot contesta!? Va rog daca mă puteți ajuta cu un răspuns și dacă da unde pot formula această contestație.
Atașez aici mesajul de pe portal:
Solutia pe scurt: Admite cererea Încuviinţează executarea silita a titlului executoriu - Contract de Nevoi Personale nr. 2885 din 07.09.2021 emis de Humanik Credit IFN SA, prin toate modalită?ile prevăzute de lege pentru executarea creanţei pretinse, in suma de 4.842,00 Lei reprezentând debit restant, dobânzi si penalită?i restante calculata pana Ia data de 25.01.2022 şi in continuare penalită?i in cuantum de 2% pe zi întârziere, fără a depă?i suma acordata, la care se va adăuga cheltuielile de executare. Autorizează creditorul să treacă la executarea silită a obligaţiilor cuprinse în titlul executoriu. Fara cale de atac. Pronunţată azi, 08.02.2022 conform disp art. 402 C.pr.civ. prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Încheiere - de executare silită 491/2022 08.02.2022

Buna ziua! Cum se formulează o. Contestație la executare silită și unde se face !? Mulțumesc frumos
Buna seara! As dori sa știu cum pot ieși din Birou de Credit,daca creditul este achitat.unde pot apela??
Am incercat cu diverse de firme dar nu au reușit să mă sa mă scoată ..Banc sa refuza ...va mulțumesc pentru un eventual răspuns