avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate lauranicolaie

Activitate lauranicolaie

Buna ziua,

Multumesc mult pentru raspuns.
Am fost pana la urma la Administratia Financiara Ilfov - pentru ca punctul de lucru se afla in Ilfov - pentru a lua seria (numar) fiscal. Maine vin cei de unde am cumparat casa sa o fiscalizeze.
Stiu ca trebuie sa ma duc cu ce imi dau ei (declaratia de instalare in 4 ex, registru de casa si inca ceva .. stiti anume ce ?) innapoi la Ilfov. De acolo trebuie sa ma duc la Admin. sector 6 pentru ca in acest sector are sediu firma ... Dar mai trebuie sa ma duc si la Adiministratia Generela ?? (imi scapa acum cum se numeste exact dar este in centru pe str. Dimitrie Gerota). Stiu ca cei de la Ilfov pot sa imi spuna unde mai trebuie sa merg ... dar ma grabesc sa stiu din timp, sa pot sa imi planific activitatile - dat fiind ca magazinul nostru se va deschide pe 04 decembrie.
Multumesc anticipat pentru raspuns si va rog scuzati-ma daca am facut vre-o greseala gramaticala sau de exprimare.
Buna ziua,
As dori sa stiu care este procedeul de inregsitrare al unei case de marcat electronice (format mare, din mai multe componenete, ca un PC : imprimanta fiscala, display client, modul fiscal); firma isi are sediul in sectorul 6, iar magazinul se va deschide pe autostrada A1 - in judetul Ilfov.
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Problema mea este urmatoarea - urmeaza sa deschidem un magazin, cu chirie, in cadrul unui complex comercial (gen Mall); magazinul ni se va livra la rosu, firma noastra urmand sa amenajeze tot (paviment, tavan fals, mobilier, etc.) In contractul cu firma proprietara scrie (destul de ambiguu) ca vom avea nevoie de Autorizatie de constructie pentru amenajari. Va rog mult sa imi spuneti unde trebuie sa ma adresez si ce acte imi trebuie pentru obtinerea acestei autorizatii. Mentionez ca acest magazin (punct de lucru nou pentru firma noastra) va avea locatia in Judetul Ilfov. Multumesc anticipat.