avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 329 soluții astăzi
Forum Activitate Inferno

Activitate Inferno

Profesori pot confisa telefoanele de la intrarea elevului in scoala pana la finalul orelor de curs?
Vin cu o întrebare ceva mai complicata
Sunt pasionat de jurnalism, și chesti de genul la momentul actual dețin un site prin care încerc sa schimb oarecum sistemul educational Romanesc
Am stat și m am gândit ceva timp la cum ar fi sa merg prin scoli și sa filmez cum sau pregătit școlile pentru valul 4 de covid și ce masuri au luat pentru a împiedică răspândirea automat în material nu vor apărea copi sau fetele lor deoarece știu ca încalcă GDPR și oricum dacă as pune aceasta idee în aplicare vreodată ar trebui sa dau mail sau sa sun la școală respectiva sa ii întreb dacă ma lasă să îmi fac materialul
Si logic cu acordul persoanelor ce vor apărea în videoclip director/directoare dacă vor vorbi sau etc

Si acuma vine întrebarea complicata
Ce documente trebuie sa fac cu conducerea școlilor pentru nu a exista vreo problema după luând în considerare ca încă sunt minor și dacă pot practica aceasta activitate dacă încă îs minor.

Ideea rămâne oricum suspendata momentan, întreb doar ca idee sa vad ce ar trebui făcut și care sunt demersele.