avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1110 soluții astăzi
Forum Activitate dragos.stefan.balan@gmail.com

Activitate dragos.stefan.balan@gmail.com

Buna ziua,
locuiesc intr-un apartament de bloc din Bucuresti. In luna septembrie am reusit sa ma debransez legal de la termoenergetica si de la instalatia comuna de gaze a asociatiei de proprietari (detin toate documentele si le-am prezentat in copie si la asociatia de proprietari). Zilele trecute am primit vizita presedintelui asociatiei ca sa verifice in locuinta ca instalatiile de apa si gaze sunt sigilate. Si da sunt sigilate. Cu toate acestea presedintele asociatiei mi-a comunicat ca nu ma va scoate de la calculul comun al gazelor deoarece inainte cu un cm de dopul intalatiei comune de gaz exista un robinet (care era deja instalat). I-am cerut sa imi precizeze legea care specifica faptul ca desi sunt bransat separat (si debransat de la instalatia comuna de gaze) continua sa ma contorizeze pentru ca exista acel robinet, dar mi-a comunicat ca asta este treaba mea (sa gasesc legea). Eu nu am gasit nicaieri o astfel de precizare in vreo lege. Va rog sa ma ajutati cu ce am de facut in aceasta situatie. Multumesc!