avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Activitate a.stancu@

Activitate a.stancu@

Buna ziua,
se da urmatoarea speta :
SRL cu 2 asociati persoane juridice straine, doreste creare consiliul de administratie format din Presedinte si 2 Membrii
1. hotatarea Asociatilor se declara la Registrul Cometrului ? daca da , se modifica actul constitutiv? am gasit informatii doar pentru societatile pe actiuni
2. unul dintre membri are CIM incheiat cu SRL-ul trebuie suspendat?
Am rugamintea de a ma ajuta si cu baza legala atasata raspunsurilor..
Multumesc anticipat !
Buna ziua,
Am urmatoarea situatie:
- SRL 1 -administrator si asociat unic (micro)
- SRL 2 - administrator si salariat (micro)
- SRL 3 - doar administrator - daca se va concretiza-- pentru un SRL platitor de impozit pe profit -IMM- mai exista inca un administrator in acest SRL doar ca se doreste si al II lea.

Din punct de vedere fiscal ce implica?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!



Multumesc pentru raspuns!
asa ma gandeam si eu... pentru ca nu am nici o baza legala pentru a actiona...
Multumesc pentru raspuns!
Neurologic conform investigatiilor (Rmn, eeg video) ... nu are diagnostic... este ok , practic nu avem document in baza caruia sa facem o evaluare .... fizic starea de rau persista, insa documentele medicale demonstreaza ca este apta de munca
Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: salariata ( fisa aptitudine declarata la ex periodic apt) lesina la locul de munca se cheama ambulanta ( 2 zile la rand) ... salariata spune ca pateste acest lucru de ceva timp... situatia persista, postul are anumite riscuri, care este procedura? poate angajatorul sa solicite o reevaluare ? neoficial a fost solicitat, a platit angajatorul, iar in urma investigatiilor nu a aparut nici o problema ... ce poate face medicul de medicina muncii / angajatorul . Ma intereseaza din ambele perspective care este procedura.
Multumesc anticipat!