avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate Claudia998

Activitate Claudia998

Buna seara! Este o problema de grad de rudenie. Va anunț ca este un pic cam lunga întrebarea…Zic ca este “problema” deoarece eu cu iubitul meu suntem împreuna de ceva timp aproximativ 2 ani și am cam vrea sa ne facem propria familia…ideea este ca: cred ca suntem verișori îndepărtați și nu știu ce sa fac,pentru ca stau cu chestia asta pe cap de mult timp,pentru ca nu știu ce grad de rudenie avem…bunicul lui din partea tatălui,are un frate. Acest frate este căsătorit cu sora bunicului meu din partea tatalui meu. Ce grad de rudenie avem? In momentul in care am început sa formam un cuplu nu știam ca suntem cumva înrudiți pentru ca nu ne văzusem niciodată și nu prea am avut legături cu sora bunicului meu și nu știam de existența iubitului meu. Știu ca poate vi se pare ciudat dar da…asta trăiesc eu.


raluk0207 a scris:

Nici nu trebuie sa fiți prezent și dvs.
Va poate trimite o procura din Germania, dar de la Ambasada/Consulat.
La Serviciul de Înmatriculari se solicita procura autentica, iar în Germania nu exista procedura autentificării.
La Ambasada sau Consulat se întocmește direct în limba romana, în conformitate cu legislația din România.


Multumesc mult!
Buna seara! Am următoarea problema,trebuie sa ridic talonul mașinii care nu este pe numele meu,propietarul mașinii se afla in Germania. Se poate sa îmi facă o procura fără sa fiu și eu prezent? Sa o trimită aici și sa o traduc și eu sa o legalizez?