avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Activitate Anastasia101

Activitate Anastasia101

Buna ziua!
Am gresit la D300 si as vrea sa depun rectificativa.
Cum procedez in continuare? (nu am mai avut situatia asta)
Va multumesc!
Stiu ca trebuia cu ordin de deplasare, dar in cazul acesta nu are.
Mai exista o posibilitate de a deconta bonul respectiv?
Buna ziua!
Am un angajat care s-a deplasat in alt judet pentru depunerea unor documente. Acesta imi aduce un bon de combustibil fara a fi specificat CUI-ul societatii de 200 de lei pt decontarea a 150 de lei.
Intrebare: se poate deconta daca nu este specificat CUI-ul?
Pot sa decontez doar o parte din suma?
Multumesc!
Buna ziua!
Ce se intampla in cazul in care angajatii iau mai multe bonuri de combustibil cu CUI-ul firmei, dar la decontat vin doar cu cateva dintre bonuri?
Se inregistreaza la ANAF toate bonurile luate pe firma de la benzinarii?
Multumesc!
Buna ziua!
In cazul in care am de facturat niste puieti forestieri catre un Ocol, ce valoare trec la TVA?
Multumesc!
Buna seara! Ce ar trebui facut in situatia in care nu s-a inregistrat o factura timp de 2 luni?
Buna ziua!
Este obligatoriu inregistrarea in registrul Ro E-factura?
Cum procedez in situatia in care am facturi si pentru persoane fizice? Cum le transmit?
Buna! Ca si contabil al unei firme trebuie sa depun la banca periodic suma de 48000 lei din incasari si auzeam ca daca suma e mai mare de 5000 de lei trebuie sa fac depunere cu o firma de securitate. Mentionez ca deplasarea se face de la sediul firmei cu masina personala pana la banca. (aprox.15 km). Este adevarat?
Va multumesc!
Buna ziua!
O persoana fizica poate achita la persoana juridica prin casa de marcat suma de 7000 lei?