avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate gruiaandrei22

Activitate gruiaandrei22

Buna ziua, Am un avocat cu care am semnat un contract
I am oferit 1500 lei , am primit chitanta si a cerut si un onorariu de 15 la suta din daunele primite
A scris in contract ca noi nu putem renunta la el decat daca va primii in continuare 15 la suta
Au trecut 2 luni de la caz, si nu ne a. Informat , informatii pe care le am primit din alta parte legate de caz si ne au ajutat
Putem renunta la el fara sa ia banii la final ?
Buna ziua ,am avut un accident , am fost lovit intr-o curba de un sofer beat si fara asigurare, am fost 5 victime ,eu mama si cumnatul meu am fost cu 45-50 de zile de ingrijiri medicale , ideea este ca am gasit un avocat ,a m semnat cu el ..si nu mi se pare ca este foarte bun, adica , este foarte negativist,si nu ne ajuta sa facem rost de tot ce ne trebuie pentru a castiga cat trebuie in instanta , a devenit asa..pesimist de cand am schimbat mai multe clauze in contract care erau doar in beneficiul lui , intrebarea mea este la ce sume ne putem astepta ca si daune morale ,materiale legata de situatia asta ? si , alta intrebare, daca nu suntem fericiti cu avocatul putem renunta la el tinand cont de faptul ca in contractul semnat cu el ( actul aditional la contract ) scrie ca nu avem voie sa renuntam la contract , daca o facem el oricum va castiga 15 la suta din suma castigata in instanta