Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua ,am avut un accident , am fost lovit intr-o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua ,am avut un accident , am fost lovit intr-o curba de ...

Buna ziua ,am avut un accident , am fost lovit intr-o curba de un sofer beat si fara asigurare, am fost 5 victime ,eu mama si cumnatul meu am fost cu 45-50 de zile de ingrijiri medicale , ideea este ca am gasit un avocat ,a m semnat cu el ..si nu mi se pare ca este foarte bun, adica , este foarte negativist,si nu ne ajuta sa facem rost de tot ce ne trebuie pentru a castiga cat trebuie in instanta , a devenit asa..pesimist de cand am schimbat mai multe clauze in contract care erau doar in beneficiul lui , intrebarea mea este la ce sume ne putem astepta ca si daune morale ,materiale legata de situatia asta ? si , alta intrebare, daca nu suntem fericiti cu avocatul putem renunta la el tinand cont de faptul ca in contractul semnat cu el ( actul aditional la contract ) scrie ca nu avem voie sa renuntam la contract , daca o facem el oricum va castiga 15 la suta din suma castigata in instanta
Puteti renunta la avocat daca apreciati ca prestatiile sale profesionale va nemultumesc si nu va asigura o reprezentare corespunzatoare cerintelor dv. Formulati o notificare pe care o transmiteti prin recomandata cu confirmare de perimire inclusiv prin fax se poate, prin care il informati cu privire la incetarea contractului de asistenta juridica incepand de la o data stabilita de dv, solicitand totodata ca de la acea data ii sunt retrase orice fel de demersuri inclusiv dreptul de a consulta cauzele in care a fost angajat. 1 exemplar al acelei notificari il transmiteti instantei sau parchetului unde se afla dosarul in cauza putand solicita fiind o cauza penala probabil, sa vi se desemneze 1 avocat din oficiu avand acest drept in mod gratuit ori puteti semna cu un alt avocat agreat de dumneavoastra.

S-a mai discutat despre aceasta problema pe forum. Puteti consulta discutia in link-ul urmator
www.avocatnet.ro/forum/discu...
sau
www.avocatnet.ro/forum/discu...
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business