avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Buna ziua, Am un avocat cu care am semnat un contract ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Buna ziua, Am un avocat cu care am semnat un contract I am oferit ...

Buna ziua, Am un avocat cu care am semnat un contract
I am oferit 1500 lei , am primit chitanta si a cerut si un onorariu de 15 la suta din daunele primite
A scris in contract ca noi nu putem renunta la el decat daca va primii in continuare 15 la suta
Au trecut 2 luni de la caz, si nu ne a. Informat , informatii pe care le am primit din alta parte legate de caz si ne au ajutat
Putem renunta la el fara sa ia banii la final ?

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am un avocat cu care am semnat un contract i am oferit ... gruiaandrei22 gruiaandrei22 Buna ziua, Am un avocat cu care am semnat un contract I am oferit 1500 lei , am primit chitanta si a cerut si un onorariu de 15 la suta din daunele primite ... (vezi toată discuția)
Cum se reziliaza contractul cu un avocat? ContSters277534 ContSters277534 Buna ziua, Am trei procese pe rol si am descoperit ca avocatul meu mi-a facut mult rau, bazindu-se pe lipsa mea de cunostinte juridice. Vreau sa scap de ... (vezi toată discuția)
Contract avocat cernatelena1989 cernatelena1989 Buna ziua ! Prietenul meu a fost implicat intr-un proces penal in legatura cu traficul de droguri. A fost angajat un avocat pe linia de fond. I s-a achitat ... (vezi toată discuția)