avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1019 soluții astăzi
Forum Activitate sergiumf123

Activitate sergiumf123

Nu am fost anunțați decât după un an și jumătate de cineva din localitatea de domiciliu a tatălui meu Cum întru în posesia titlului de proprietate comun pe care apare și numele tatălui meu

sergiumf123 a scris:

Pe titlul de proprietate comun erau trecuți tata, sora lui și fratele său , numai că eu nu știu câte titluri de proprietate comun cu teren arabil are. Și a trecut mai mult de un an de la moartea tatălui, nici măcar nu am fost anunțați la timp deși nu ne-am schimbat domiciliul

irina.pricop a scris:

Cine era pe titlul de proprietate? Ca daca era tata, tb sa dezbateti succesiunea



Pe titlul de proprietate comun erau trecuți tata, sora lui și fratele său , numai că eu nu știu câte titluri de proprietate comun cu teren arabil are. Și a trecut mai mult de un an de la moartea tatălui, nici măcar nu am fost anunțați la timp deși nu ne-am schimbat domiciliul

irina.pricop a scris:

Cine era pe titlul de proprietate? Ca daca era tata, tb sa dezbateti succesiunea

Suntem 3 frați cărora le-a murit tatăl. Știm doar câteva informații simple despre existența unui titlu de proprietate comun teren arabil. Din păcate noi nu avem acest titlu de proprietate comun. Pentru Anexa 24 primăria condiționează prezentarea titlului de proprietate comun. Suntem într-un impas și nu știm de unde să-l scoatem.