avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Activitate Crina P

Activitate Crina P

Buna ziua
De curand am cumparat un apartament la parterul unui bloc din 76, iar zilele trecute am fost la administrator sa l intreb unde as putea sa-mi tin si eu o bicicleta si a spus ca nu am unde ca apartamentul meu nu are boxa la subsol, cu toate ca acele boxe nu cred ca sunt trecute la vreun apartament, cred ca e spatiu comun si nici macar nu am acces acolo ca e pusa usa cu lacat, acolo exista vreo 8 boxe din care sunt ocupate 4, iar la parter lipit de apartamentul meu exista un uscator unde a zis de asemenea ca nu am acces ca isi tine femeia de serviciu matura si tine el saci cu peturi, l am intrebat si daca pot sa ma ocup de gradina din fata geamului meu unde sunt niste balarii si iarba mare si a zis ca nu am voie sa fac nimic. La celelalte scari caci sunt 3, oamenii isi tin tot felul de lucruri, au flori, au chiar si o masuta cu scaune, dar mie nu mi da voie sa fac nimic Oare cui sa ma adresez? sau ce as putea sa fac in acest caz?
Multumesc anticipat
Buna ziua
Am si eu o intrebare.. am absolvit Facultatea de Drept la Universitatea Banatului din Timisoara, in anul 2003., iar licenta am sustinut o la Academia de Politie AI Cuza București.. am diploma de licenta am absolvit si 2 mastere dar nu am Foaie Matricola.. acum as avea nevoie ptr serviciu si nu stiu de unde sa o iau sau daca se mai poate elibera acum.. mentionez ca nu am avut niciofata
Multumesc
Crina P