avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1492 soluții astăzi
Forum Activitate Magdalena123456

Activitate Magdalena123456

Se face partaj la notar dacă ambii sunt de acord, dacă nu in instanță.
Nu trebuie făcut nimic înainte, doar să se înțeleagă intre ei care parcele le ia fiecare (1/2 din titlu) Dacă unul din ei vrea mai mult teren si celălalt este de acord, trebuie sa ii plateasca (sultă se numește) Daca in titlu este doar un teren, se imparte 1/2 pentru fiecare.
Fiecare primeste un act de partaj care ține locul titlului de proprietate.

mihaita70 a scris:

Buna ziua. Mamei mele si vărului meu le-a fost retrocedata o suprafata de teren agricol, dar există doar un singur titlu de proprietate. Dupa efectuarea cadastrului pe teren cum se poate proceda pentru a se despărți terenurile și fiecare să dispună de acesta cum dorește? E necesar ca fiecare parte să dețină un titlu de proprietate în cazul in care doreste să vândă suprafața de teren care îi revine? Se poate solicita un duplicat al titlului de proprietate? As dori lămuriri. Mulțumesc.

Răspuns la discuția Reziliere contract Telekom
Mulțumesc frumos pentru răspuns. O zi bună.
Răspuns la discuția Reziliere contract Telekom
Mulțumesc frumos pentru răspuns.
Nu există un contract semnat, au prelungit ei cel vechi.
Am sunat o zi întreagă la serviciul clienti, de fiecare dată robotul imi spunea ca numărul nu a fost găsit.
Plus că de câteva zile telefonul fix nu funcționează.
Am să merg la un magazin Telekom.

SOS1000 a scris:

Mergeti imediat cu certificatul de deces si contractul la cel mai apropiat magazin Telekom si faceti rezilierea iar daca nu aveti aceasta posibilitate sunati si intrati in legatura cu un consultat . Daca incetati pur si simplu sa nu mai platiti abonamentul o sa va treziti cu executare silita pentru sumele restante plus penalitatile care se adauga . Nu este suficient doar sa-i anuntati , trebuie sa aveti si o dovada a rezilierii .

Răspuns la discuția Reziliere contract Telekom
Mulțumesc frumos.

gi-jane2 a scris:

Contractul inceteaza la data decesului tatalui. Anuntati-i ca tatal a decedat pt luare la cunistinta.

Bună ziua.
Cum pot să reziliez un contract Telekom dacă proprietarul (tatăl meu) a decedat?
Trebuie să plătesc taxa de reziliere pentru reziliere contract înainte de termen?
Multumesc.