Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract Telekom
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract Telekom

Bună ziua.
Cum pot să reziliez un contract Telekom dacă proprietarul (tatăl meu) a decedat?
Trebuie să plătesc taxa de reziliere pentru reziliere contract înainte de termen?
Multumesc.
Magdalena123456, utilizator
Contractul inceteaza la data decesului tatalui. Anuntati-i ca tatal a decedat pt luare la cunistinta.
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc frumos.

gi-jane2 a scris:

Contractul inceteaza la data decesului tatalui. Anuntati-i ca tatal a decedat pt luare la cunistinta.

Mulțumesc frumos pentru răspuns.
Nu există un contract semnat, au prelungit ei cel vechi.
Am sunat o zi întreagă la serviciul clienti, de fiecare dată robotul imi spunea ca numărul nu a fost găsit.
Plus că de câteva zile telefonul fix nu funcționează.
Am să merg la un magazin Telekom.

SOS1000 a scris:

Mergeti imediat cu certificatul de deces si contractul la cel mai apropiat magazin Telekom si faceti rezilierea iar daca nu aveti aceasta posibilitate sunati si intrati in legatura cu un consultat . Daca incetati pur si simplu sa nu mai platiti abonamentul o sa va treziti cu executare silita pentru sumele restante plus penalitatile care se adauga . Nu este suficient doar sa-i anuntati , trebuie sa aveti si o dovada a rezilierii .

Magdalena123456, utilizator
atentie la terminologie: dvs nu reziliati contractul, ci doar notificati incetarea lui din cauza decesului uneia din parti