avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Activitate Gajsjsjjeke

Activitate Gajsjsjjeke



gi-jane2 a scris:

Si cu ce veti intretine copiii daca nu aveti venituri?
Puteti cere ajutor public judiciar pt plata expertizei, dar nu da bine ca nu aveti de munca daca vreti sa pastrati copiii.


Pai de cât sai ducă la cerșit prefer sa ii țin asa la avut pe cel mic de 3 ani la ea timp de 6 luni și la dus la cerșit prin Bacău la biserica și era mort de foame când am aflat chestia asta imediat am fost după el eu am niște venit de pe fata mea care am crescut-o de la 5 ani sa îmbolnăvit și acum are o pensie are 16 ani fata mea am crescut-o singur


gi-jane2 a scris:

Tatal biologic sa introduca cat mai repede o actiune de tagada a paternitatii , apoi cand va deveni tata, poate cere in aceasta calitate, ca minorii sa locuiasca la el si mama sa plateasca pensie. Contactati un avocat




Nu am venituri casa fac test ADN


gi-jane2 a scris:

Doamna, aveti un mesaj de " Doamne ferește ", incercati sa va faceți înțeleasă. Oricat m-am straduit, nu am inteles nimic.
Copiii ai cui sunt, ce varste au si ce doriti mai exact?




Copii au vârstă de 3 ani și 4 ani mama copiilor când ia născut a fost cununat nu ia putut trece pe numele tatălui natural după 2 ani sa despărțit tata de aceasta femeie copii a rămas la noi la tatăl lor biologic dar nu în acte între timp sa măritat și a băgat divorț de fostul soț al ei și sa cununat cu alt bărbat acesta a spus ca el este tatăl copiilor copii find la noi de 2 ani jumate

Poate ca ia sa treacă copii pe numele acestui bărbat el având copii în cămin din cauza comportamentul față de copii lui

Cum procedam ca acesta sa nu mai aibă treptul la iei

(în 2 ani jumate a fost plecata în afara și nici măcar un cent nu a trimis la copii
Și mănâncă și alocația de 2 ani)
Bună dacă avem 2 copii minori eu sunt sora lor tata sa însurat cu o femeie cu care a făcut 2 copii 2 băieți ia când ia născut era cununat acum copii sunt pe numele tatălui din certificate sa despărțit de tatăl meu copii sunt la noi de 3 ani și acum după 3 ani sa gândit sa sune sa spună ca să cununat cu altul și ca copii sunt pe al nume este posibil asa ceva dacă copiii sunt la noi
Noi cum ne cerem dreptul copii lor
Cum procedam în acest caz
Mulțumesc frumos pentru discuție
Nui pot recunoaște pentru ca ia este cununata cu alt bărbat și copii sunt la mine dar nu pe numele meu ia mănâncă alocația de 1 an cu bărbatul pe care îl are actual copii poarta numele de cununie al ei feraru eu vreau sai trec pe al meu Simion cum fac

Gajsjsjjeke a scris:

Cum trec copii pe nume meu ca tata mama lor ia lăsat și a fugit în afara cu alt cine va copii au 3 ani și 4 ani ea este cununata cu alt cine va care a mai avut copiii dar iau luat statul pentru ca a fost un viol în familie cum trec copii pe numele meu eu ca tata biolog vreau un răspuns repede

Cum trec copii pe nume meu ca tata mama lor ia lăsat și a fugit în afara cu alt cine va copii au 3 ani și 4 ani ea este cununata cu alt cine va care a mai avut copiii dar iau luat statul pentru ca a fost un viol în familie cum trec copii pe numele meu eu ca tata biolog vreau un răspuns repede