avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1894 soluții astăzi
Forum Activitate Neta70

Activitate Neta70

In cat timp este obligata politia sa raspunda la o reclamatie (plangere nepenala) care a fost depusa in scris si semnata. V-as ruga sa adaugati si legea in baza careia dati raspunsul.
Multumesc anticipat
Buna ziua.
Am o vecina care ma injura si imi adreseaza jigniri in mod repetat, zilnic, fara ca eu sa ii adresez nici un cuvant. Gaseste tot felul de motive gen masina de tuns iarba care 0 deranjeaza desi nu e folosita in orarul de liniste , cainele care latra sau zorelele mele care au crescut si la ea in curte. Daca nu gaseste nici un motiv, inventeaza unul. Am facut doua plangeri la politie pana acum si am chemat si Politia la 112 cand a dat cu petarde si mi-a terorizat cainii. De cand am apelat la Politie, actiunile ei agresive si violente s-au intensificat. Singurul lucru pe care il doresc este sa fiu lasata in pace. Nu vreau sa am nimic de-a face cu ea deoarece din punctul meu de vedere este bolnava psihic, motiv pentru care nici nu ii raspund direct la provocari. Ce altceva as mai putea face ? Multumesc anticipat pentru sfaturi.