avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate Kasandra23

Activitate Kasandra23



Kasandra23 a scris:

Tatal copilului meu este cetatean roman cu dubla cetatenie( cetatenie americana) ! Nu am fost casatoriti si si a recunoscut copilul acum 3 sap chiar daca copilul are 2 ani, abia acum a facut asta! M a amenintat ca ii ia cetatenie copilului si imi ia copilul prin consulatul american! Exista acest risc? Multumesc

Tatal copilului meu este toman cu dubla cetatenie( cetatenie americana) ! Nu am fost casatoriti si si a recunoscut cooilul acum 3 sap chiar daca copilul are 2 ani, abia acum a facut asta! M a amentqt ca ii ia cetatenie copilului si imi ia copilul prin consulatul american! Exista acest risc? Multumesc
Mie imi este frica de el, m a amenintat ca o sa imi ia copilul... nush cum sa fac sa aman cat mai mult aceasta procedura care stiu ca este legala... ce pot face?
Dar pe ce baza a recunoscut el copilul? Se poate asa ceva? Daca eu sun ca nu este al lui?
Buna ziua, am un copil de 1 an si 9 luni care nu a fost recunoscut de tatal lui pana acum 2 zile cand am primit acasa act de la starea civila cum ca s a dus si a recunoscut copilul si ca trebuie sa ma duc sa predau certificatul vechi unde la tata mentionez ca este linie si sa l ridic pe cel nou! Nu vreau sa accept asa ceva, ce pot face ? Pot refuza ? Daca da, cum si care sunt pasii?