avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Activitate cheloo_no_1

Activitate cheloo_no_1

Răspuns la discuția sunt victima unui accident rutier
multumesc mult ptr raspuns dar vreau sa stiu daca am vreo sansa sa recuperez o parte din suma cheltuita ptr ca au trecut 10 luni si din cate vad slabe sanse. va multumesc din nou
Răspuns la discuția sunt victima unui accident rutier
buna ziua si eu sunt exact in aceeasi situatie numai ca nu cu mopedul ci cu masina(5 luni de ingrijiri medicale pe certificat medico-legal,fractura de femur, fractura maleola tibiala si marginala posterioara +aveam o meserie frumoasa si bn platita adica alpinist utilitar pe care nu o mai pot practica cel putin 5-6 ani +multe altele mai minore, si eu eram din alt oras si la fel greu cu mancarea cu..... toate cele) . intrebarea mea este daca banii cheltuiti se justifica in proces doar prezentand bonul ?...ptr ca la spaga medicilor nu se da bon si in multe magazine cand iti cumperi ceva nu stai tot timpul sa ceri bonul ..........ps:soferul vinovat nu a dat nici un semn pe toata perioada imobilizarii mele la pat. VA MULTUMESC
Răspuns la discuția accident auto
buna ziua
In ianuarie 2008 am fost victima unui accident rutier in urma caruia au rezultat 5 luni de ingrijiri medicale (pe certificatul medico-legal).soferul gasit vinovat nu a mai dat nici un semn de viata incepand cu a 2-a zi dupa accident iar atunci eu am depus o plangere la politie cum ca in proces voi vrea reuperarea banilor cheltuiti in spitale....dar au trecut 9 luni de la accident si inca nimic.In cazul in care procesul va incepe ce i se va putea intampla soferului in cazul cel mai rau ?risca cumva sa faca inchisoare?sau doar cu suspendare ?
VA MULTUMESC!