avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Activitate Gaby92

Activitate Gaby92

Bună ziua dacă copilul este născut pe data de ianuarie 2023 în câte luni se încadrează tatăl pt concediu de creștere?
ce acte trebuie pt luna tatălui?

Cornel Vasile a scris:

Pana in decembrie 2024 puteti sta in CCC .. tatal va intra in CCC incepand cu ziua urmatoare celei in care copilul implineste varsta de 1 an si 11 luni.

Bună seara
Dacă copilu face 2 ani în ianuarie, pana când mai iau indemnizație? Și când trebuie sa depun dosarul pt luna tatălui?
Buna dimineața
Daca copilul împlinește 2 ani in ianuarie 2025 , și nasc urmatorul in iunie 2025 mai beneficiez de indemnizație ? Mulțumesc
Sunt români și vor să vina singuri în Romania cu avionul

Liliana Gradinaru a scris:

Depinde de cetatenie si actele cu care trec vama.

Buna ziua
Daca sunt 2 copii unu de 16 și unu de 18 și vor să vina in Romania din Italia ce le trebuie?
Mama are împuternicirea lor tatăl nu așa li sa zis de la poliție
Buna ziua daca înscriu copilul la creșă mi se taie indemnizația de creștere a copilului?
Primul copil face pe data de 22.01.2025 2 ani ,și data probabila a nașterii este in octombrie 2024

Cornel Vasile a scris:

Care este data cand primul copil face 2 ani ?

Care este data prezumata a nasterii celui de al doilea copil?

Buna seara cum se procedează daca am un copil de imediat 1 an ,și urmează încă unul cum se procedează cu indemnizațiia ? Se face inca un dosar ?
Buna ziua
Daca am un un contract de vânzare cumpărare de la mătușă ,și ne-am gândit săl desfacem ,cum se procedează cu banii investiți în casă