avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate Augusti1987

Activitate Augusti1987

Va multumesc dar am pierdut amenda

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Încercați sa va informați ca sa nu ajungeți la închisoare.
Contactați un avocat german.
E posibil sa va coste 100 euro sau mai mult avocatul pentru analiza de caz dar ati evita sa ajungeți la închisoare.
Nu știu cât ar conta dar unii nu prea au chef de închisoare tot la fel cum altora nu le pasă...
La români nu prea pare sa le pese de închisoare în ultimii ani, am remarcat eu...

Nemții nu discuta la bani.
Poate ar fi mai economic sa achitați amenda.

Salut în 2018 am luat o amendă de 150 € pentru furt din magazinul Kaufland în Germania mă poate ajuta cineva vă rog frumos să aflu cât de mare este amenda deoarece nu am achitat o vă mulțumesc frumos Și ce pot păți dacă sunt prins în Germania și verificat de poliție
Salut eu am fost prins la furat în germania în magazinul kaufland în 2018 si am primit o amenda de 150 da euro pe care nu am achitato daca ma poate ajuta cnv sa aflu ce mi se poate întanpla daca sunt oprit si verificat de politie sau cat sar fi putut mari amenda

tomaion a scris:

Du-te la un magazin de avocati...poate iei unu' la pret redus sau, si mai bine, aplici "metoda" deja folosita in meseria ce se pare ca ti-ai ales-o.
Eu ti-as recomanda sa mai astepti, poate nu patesti nimic....sau poate primesti ce meriti