avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Activitate meteorit

Activitate meteorit

Olandezul a platit un sfert din pretul casei si al terenului, iar noi restul,precum si toate cheltuielile cu renovarea,nu m-am exprimat corect imi cer scuze
Buna ziua,in 2002 am cumparat o casa,pamantul fiind trecut pe numele meu,iar casa pe un olandez ,acum a aparut o neintelegere intre noi,si vrea sa ne dea afara din casa pe noi,cu toate ca noi am facut toate investitiile,am platit impozite,renovare,etc,
Ei ne-au bagat in judecata ptr evacuare si noi am cerut pretentii(renovari,etc).Olandezul a pus un sfert din bani ptr casa si noi 3 sferturi.Am deschis un proces pentru pretentiile care le avem si a venit azi un expert ca sa expertizeze lucrurile care le-am investit.La expertiza a venit si olandezul,tot ce zic eu ca am facut zice ca a facut si el .Eu singur am platit la expert 3 mil,si mi se spune ca mai trebuie sa platesc inca 10 ca sa fac planul casei.Nu mi se pare corect deoarece eu am chemat expertul sa vada ce am facut noi,eu am cumparat casa si doar am renovat-o .Iar olandezul nu a contribuit cu nimic la expertiza.cu toate ca si el se foloseste de ea pentru proces.Va rog sa imi spuneti daca este corect si ce sanse sunt sa castigam.Va multumesc si astept un raspuns.
Răspuns la discuția Sunt acuzat de Furt califica!!!
Amprentele s-au luat,dar tot in mod abuziv,adica l-au dus pe unul dintre baietii care au participat la furt si l-au intrebat cum a facut si el le-a spus ca a umblat la rezervor si l-a rupt cu o surubelnita si l-au pus sa arate cum,si i-au luat mana si i-au pus-o acolo si au luat amprentele dupa aia
Răspuns la discuția Sunt acuzat de Furt califica!!!
Pai cum sa nu fiu sincer,v-am spus care e partea mea de vina,am participat la furt doar asteptandu-i si atat.
Răspuns la discuția Sunt acuzat de Furt califica!!!
M-aty bagat in ceata,in fine,o sa vad eu daca mai am ceva de facut sa scap.Va multumesc tuturor
Răspuns la discuția Sunt acuzat de Furt califica!!!
co autor ma gandeam si eu ca sunt doar ca acolo scria furt calificat adica autor principal din cate stiu eu,nu mai stiu unde sa ma duc cui sa ma adresez..
Răspuns la discuția Sunt acuzat de Furt califica!!!
a doua masina o conducea un amic de al meu,in masina mea era unul si in a doua masina era amicul meu cu ceilalti doi minori,as putea scapa daca mi-as elibera un certificat de de la spitalul de psihiatrie ?prima data cand am fost cu avocata mea la politie mi s-a spus ca o sa se ceara masuri administrative,dar cand am fost sa semnez declaratiile a doua oara am vazut ca scria furt calificat
Răspuns la discuția Sunt acuzat de Furt califica!!!
Nu am antecedente de nici un fel,ce se va intampla?
In urma cu 4 luni ma plimbam cu prietenii prin oras cu masina mea si cu inca un prieten cu masina,deci eram in 2 masini,la un moment dat 3 dintre ei au sesizat ca nu mai avem in nici o masina benzina si ne`au spus ca se duc sa fure benzina.Au furat din cca 12 masini benzina,ne-au bagat`o in rezervoare(mentionez ca in tot acest timp eu nu m-am dat jos din masina),si dupa inca cateva ture prin oras am fost opriti de politie,iar politistii vanzand`u`i pe prietenii mei i-au recunoscut ca sunt clienti vechi(mentionez ca ei sunt minori cei 3 care au furat),i-au dat jos din masini,i-au batut apoi ne-au dus pe totii la sectie unde ne-au batut de noaptea de la ora 12 pana a doua zi la 4 dupa -masa.Am citit in dosar ca sunt acuzat de furt calificat.Mi-am angajat un avocat,dar nu se ocupa de cazul meu.Am dat banii degeaba.Imi puteti spune ce ar trebui sa fac?Ce pedeapsa ma asteapta?(a doua zi dupa ce am scapat de la politie mi-am scos certificat medico-legal)