avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1221 soluții astăzi
Forum Activitate marius08

Activitate marius08

Răspuns la discuția PARTAJ IN URMA SUCCESIUNI
In succesiune s-a respins cererea terenului ,instanta ne-a acordat dreptul de succesori doar pe peretii si bunurile din casa(cred ca au presupus ca STA IN AER CASA).Pentru a intra in partaj sau a face actiunea de iesire din indiviziune trebuie sa obtin mai intai si terenul?
Daca da,cum trebuie obtinut acesta,uzucapiune sau accesiune?
Buna ziua,as dori o consultatie la un avocat cu experienta in succesiuni,iesire din indiviziune,partaj.
Imobil(curte cu casa 180mp) in Bucuresti,3 proprietari in urma succesiunii.
Ca si unic locatar(dar nu am adresa din buletin la imobilul de mai sus)solicit iesirea din indiviziune(eventual sa-i despagubesc pt. partea lor) deoarece deja am depus petitie la politie pentru amenintari din partea celorlalti proprietari si neaintelegeri.
Ma mai intereseaza sa stiu: 1)Paratii daca se pot opune iesirii din indiviziune si despagubirii de catre mine,curtea neputand fi impartita deoarece nu va mai exista cale de acces.
2) Daca pot face cumva sa-i inlatur ca si propietari,avand martori ca ei nu au conduita civilizata cand patrund pe proprietate.
Din cate stiu eu(nu sunt avocat)orice proces poate redeschis in termen de un an de zile,OCERCT?
Oare ii mai pot ataca?De data asta voi cere proba cu martoiri atunci sa vedem ce mai au de zis am 5 martori care ma vor sustine.
Răspuns la discuția INTREBARE URGENTA !
Fratilor Romani,voi macar stiti ca ati pierdut DAR MIE NICI MACAR NU MI-A FOST TRIMISA LA ADRESA CORECTA HOTARAREA DEFAVORABILA A CONTESTATIEI RADAR....se intampla anul trecut in toamna si am tot circulat BA CHAIR MAI MULT AM AVUT SI ACCEDENT si nu m a verificat nimeni....AM FOST PANA IN FRANTA SI INAPOI CU PERMISUL SUSPENDAT.
Ideea este ca este cel mai bine sa nu AI DE TREABA CU JEGURILE DE MAGISTRATI DIN ROMANIA SAU CU CEI CARE "AR TREBUI SA APLICE LEGEA".
DACA STIE CINEVA VREUN AVOCAT BUN LA ACEST TIP DE PROCESE SA MI ZICA SI MIE....IL PLATESC BINE IN AVANS PENTRU CA MI PERMIT SA MEDIATIZEZ CAZUL

astept mesaje cat mai UTILE PENTRU A RADE DE JUSTITIA ROMANA LA HAGA
Buna ziua
Am cerut in instanta(VERBAL) sa mi trimita hotararea in ceea ce priveste amenda la o alta adresa decat cea din buletin(acesta fiind expirat).Dupa 4 luni de zile descopar ca hotararea a fost trimisa la adresa DIN BULETIN(expirat).
Aveam dreptul la recurs in 15 zile,exista martor ce era in sala de judecata cand am solicitata verbal sa mi trimita hotararea la alta dresa.
VREAU SA AJUNG CU EI PANA LA HAGA daca este posibil

judecatorii si politistii din Giurgiu sunt de CONDAMNAT
Buna ziua sper ca ati primit mesajul meu :)
=D>ATENTIE au trecut aproximativ 3 saptamani de cand "presedinta" mi-a zis in instanta ca hotararea urmeaza sa-mi fie trimisa acasa...

ARE CINEVA IDEE CARE ESTE PERIOADA DE TIMP LEGALA MAXIMA ADMISA, pentru am-mi fi trimisa acasa HOTARAREA JUDECATOREASCA DE LA ULTIMA INFATISARE?

#-oX-(:rtfm: APROPO :PDE EMOTICOANE...IMI PLAC LA NEBUNIE
Din cate am inteles nu v-a fost suspendat permisul .
Eu va sugerez sa faceti o centestatie cat mai rapid in instanta , ceea ce presupune ca dvs. sa mergeti la tribunalul de pe raza judetului in care v a fost data amenda cu maximul de acte necesare in original si copie precum si o cerere GEN ( miliard2008@yahoo.com ) va puteti lega de stalpi de inalta tensiune daca puteti dovedi asta conform NML 021-05 din 23 noiembrie 2005 .Art.3.3.2 precum si art.3.5.1. (dovezile pe care trebuie sa le faca politia ) .
Sper ca la rubrica alte mentiuni din PV ati scris contest .
In cazul in care ajungeti in etapa de contestatie in instanta sa fiti pregatit cu actele necesare dovezii veniturilor familiei dvs. si cu caplul plecat sa implorati instanta in vederea diminuarii amenzii poate chiar si exonerarea amenzii .

MULTA BAFTA
Nu m-au citat in nici un fel scris.M-am prezentat eu in urma comunicarii verbale de catre PRESEDINTA(o ametita) cu toate ca i-am zis ca "nu ar fi normal sa fiu citat prin posta?"la care ea raspunde "ce rost mai are daca v-am zis noi acum cand sa va prezentati?"....bla bla bla
Si cum eu habar nu am procedurile de judecata imi puteti spune cine hotaraste defintiv cazul meu?Chiar PRESEDINTA in persoana?Pentru ca daca in hotararea ce urmeaza nu-mi face dreptate chiar trebuie sa angajez un avocat si sa RUP STATUL ROMAN in fata instantei internationale de la HAGA.
CAM CAT TIMP DUREAZA PANA SE PRONUNTA HOTARAREA?ASHA UN MAXIM IMI PUTETI ZICE?

MULTUMESC CA INCA MA BAGATI IN SEAMA "MJUSTIN"
Super raspuns...!!!Vreau sa va zic ca la ultima infatisare (iarasi cu buletinul expirat) judecatoarea m-a intrebat daca mai doresc alte probe pt, a-mi da inca un termen pt. ca asta este procedura,iar eu i-am raspuns ca nu sunt avocat si ca doresc anularea procesului verbal,judecatoarea a zis ca da,deci solicit cuvantul pe fond sau ceva de genul acesta si ca se lasa la aprecierea instantei si ca nu poate sa-mi dea un extras de grefa al ultimei sedinte.
Acum astept hotararea judecatoreasca in plic acasa.
Ce JUDECATOARE ce m-a mai purtat ea pe mine in INSTANTA si a doua oara,MJUSTIN sunteti de acord cu muine ca JUDECATOARE "habar nu are de capul ei"?

ORICUM.....S-A CAM REZOLVAT TOTUL...datorita siteului DVS...de altfel super UTIL!!!!