avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Activitate grecul

Activitate grecul

Răspuns la discuția Probe?
Cosiderati ca instanta ar putea totusi sa dispuna administrarea probei daca as aduce mai multe explicatii care sa demonstreze pertinenta, concludenta si utlilitatea administrarii acelei probe? In final, este vorba de principiul aflarii adevarului in procesul penal.
Discuție Probe?
Buna seara! In cursul cercetarii judecatoresti, se poate reitera cererea de proba care a fost initial respinsa?
Răspuns la discuția Procedura concilierii?
Opinia mea este ca si in cazul pactului comisoriu de grad 4 este necesara introducerea unei actiuni prin care se cere instantei sa constate rezilierea de plin drept a contractului. Insa, avand in vedere ca instanta este investita doar pentru a constata reziliat contractul -verificand doar indeplinirea conditiilor trecute in pactul comisoriu , tind sa cred ca nu este necesara efectuarea procedurii prealabile.
Buna ziua! Se impune sau nu efectuarea procedurii prealabile a concilierii pentru a putea introduce actiunea prin care sa constate reziliat un contract de leasing in care este prevazut un pact comisoriu de grad 4 instituit pentru neplata ratelor?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
Va rog sa-mi trimiteti si mie sintezele INM la adresa alecsandru2008@gmail.com. Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Admitere Barou 2008
Va rog mult sa-mi trimiteti si mie sintezele la adresa alecsandru2008@gmail.com. Multumesc mult!