avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate agbu

Activitate agbu

Multumesc frumos!Cei de la banca nu imi dau acordul deoarece mai am un credit pe numele mei,de care a beneficiat el..Iar pentru a-l achita imi trebuie bani..pe care nu ii am
Buna ziua!In situatia in care am divortat de sot la notar ,de comun acord,partaj nu am facut,avem un apartament luat cu credit ipotecar,as dori sa imi cedeze partea lui ,el fiind de acord cu acest lucru,doar ca de la banca nu ne-a dat acest acord intrucat nu indeplinesc anumite conditii am inteles..la notar nu putem face ceva scris sa imi cedeze el partea lui de apartament,fara acordul bancii?ca inca nu ne-au lamurit nici notarul,nici banca..Mentionez ca mai avem un teren comun,pe care eu i-l voi ceda lui,dar vrea acum sa il vanda si sa ii dau semnatura si mi-e teama ca ma pacaleste eu ii semnez acum pentru teren si el pentru apartament nu,ca nu se poate la banca...Cum putem face in acelasi timp ambele lucruri,eu sa ii cedez pentru teren si el pentru apartament?fara sa vindem apartamentul,vreau sa il pastrez eu pe numele meu si sa platesc ratele.Daca ma puteti lamuri v-as fi recunoscatoare..Multumesc mult!
se poate modifica oricand as dori acest lucru?in instanta?
PROGRAM VIZITE COPIL.
Buna ziua!Daca divortam de comun acord la notar si sotul vrea sa trecem in actul de divort programul de vizita pe care el il doreste pentru copil,vreodata mai pot modifica acest lucru?in instanta sau tot la notar?
Multumesc