avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PROGRAM VIZITE COPIL. Buna ziua!Daca divortam de comun ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PROGRAM VIZITE COPIL. Buna ziua!Daca divortam de comun acord ...

PROGRAM VIZITE COPIL.
Buna ziua!Daca divortam de comun acord la notar si sotul vrea sa trecem in actul de divort programul de vizita pe care el il doreste pentru copil,vreodata mai pot modifica acest lucru?in instanta sau tot la notar?
Multumesc
Ulterior, se poate modifica programul de vizitare minor printr-o actiune in instanta.
Este foarte greu de modificat programul de vizita dar peste câțiva ani soțul poate obține mai mult.
Un program mai redus nu prea se întâmplă în practică.

Scris din București 2022
se poate modifica oricand as dori acest lucru?in instanta?

agbu a scris:

se poate modifica oricand as dori acest lucru?in instanta?

Da,se poate.
V-a raspuns deja la intrebare domnul avocat Dorin Voicilas

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare program vizita minor vasiledum69 vasiledum69 Buna ziua, Sunt divortat de 10 ani si m-am recasatorit acum 3 ani. Din prima casatorie am un copil de 13 ani si, care conform deciziei de la divort, sta 3 ... (vezi toată discuția)
Schimbare domiciliu minor ana_21crd ana_21crd In urma unui divort la notar, s-a hotarat ca eu sa raman parintele rezident. In vremea aceea adresa de pe buletin era cea a apartamentului pe care ulterior eu ... (vezi toată discuția)
Custodie comuna Iuliaisp Iuliaisp Buna ziua,as vrea sa stiu daca in caz de divort cu copil minor la notar si custodie comuna as putea sa ii cer tatalui un program de vizita din partea lui mai ... (vezi toată discuția)