avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate Bogdan447

Activitate Bogdan447

Am lucrat intr-un depozit de lactate unde era frig si am avut mici probleme din cauza frigului asa ca am fost nevoita sa imi dau demisia de 2 luni nu mai lucrez sunt in cautare de un loc de munca , da ..mama are parintii in viata ...si fratii si surorile pentru ca ei sunt mai multi .
Am stat o saptamana la bunicii mei , mama l-a parasit pe tata pentru o saptamana , pana cand bunicul nu a mai fost de acord cu sederea noastra acolo asa ca neavand unde sa ne ducem ..mama a hotarat sa ne intoarcem la tata ...

raluk0207 a scris:

Dvs lucrați? Mama are rude în viața (părinți, frati, surori etc.)?

Buna seara ! Ma numesc Bianca si am decis sa imi scriu putin din povestea mea (grea) cu tatal meu .
Tata are 41 de ani ..este casatorit cu mama de aproximativ 19 ani , mama are 37 de ani , iar impreuna au 4 copii , eu de 20 de ani , sora mea de 13 ani , fratele mijlociu de 11 ani si cel mic de 7 ani .
Impreuna ducem un trai destul de complicat din cauza tatalui nostru pentru ca este foarte gelos pe mama ...face scandal ..o agreseaza (verbal si fizic ) , o obliga sa intretina relatii sexuale cu el (daca mama refuza primeste o bataie zdravana ) am avut o tentatie de a merge la politie insa mamei ii este frica de el sa faca un asemenea pas ..ne spune ca este complicat pentru ca au rate la banci , casa e pe numele tatalui , dar si mama este trecuta in acte nefiind o casa moștenită. Ce e mai "grav " as putea spune este ca intr-un fel ... Din cauza geloziei lui fata de mama , ne face rau si noua ...adica pe scurt cand lucreaza schimbul 3 "schimbul de noapte " incuie usa casei si doarme cu cheia in buzunar , adica practic ne incuie in casa ..
Mamei mele ii este frica de el ...dar are si frica de a ne pierde pe noi neavând unde sa locuiasca in afara de casa care este pe numele lui . Va rog sa ma ajutati cu un sfat ...care sa ne scape de aceste lucruri urate si sa traim si noi fara frica pe care o avem din vina lui pentru ca atunci cand vine de la munca nu ii pasa ca fratii mei dorm ca au scoala "maine " el tipa si face scandal ..si da mai are tangente si cu bautura ..si cu aparatele din cazino...
Răspuns la discuția Evacuare părinte violent
Mama are 3 copii un baiat și 2 fete fetele sau dus la casele lor și am ramas eu cu parinti mei , discutile și certirile nu am mai fost asa grave după ce m-am marit și m-am impus în fața tatalui dar ei sunt divorțați din 2008
Mama mea a decedat acum 7 luni de cancer
Mama a mai incercat să il dea afară dar fara folos pentru că politia din sector 3 cartierul 23 nu ii facea nimic il lua la sectie și consuma alcol și pe acolo cu sectiristul
Mama Mai mult de frică nu a mai continuat la parchet

Acum eu vreau să il dau afara că oarecum nu vreau să il mai vad mai ales după moartea mamei

gi-jane2 a scris:

Cereti in instanta evacuarea lui, apelati la avocat.
Va ajuta daca parcurgeti procedura notariala si deveniti proprietar.
De ce mama nu l-a evacuat fiind divortati?

Bună ziua. mă numesc bogdan am 24 de ani
Parinti mei sunt divorțați de 15 ani tatal meau este un om gelos , alcolic , violent fiarte violent cu mama a avut multe cereri la politie ordin de restricti etc
Acum mama mea a murit acum 7 luni din vina cancerului . Dar tatal meau acum tot alcolic este și nebun uneori nu realizează ce spune spune aberati etc

Eu vreau să il dau afara din casa moștenită de mama pentru că imi face viata un calvar
Vreau să stiu dacă reusesc pentru că voi duce o luptă grea cu razbunari , geamuri sparte la casă și , razbunari pe masini