avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1555 soluții astăzi
Forum Activitate mihaiwsw

Activitate mihaiwsw

Răspuns la discuția Contorizare apa rece
Buna ziua.Aparent alarma si cu contorul nu au legatura,dar asociatia in loc sa se preocupe de problemele importante printre care se numara si acest contor general,risipesc banii pentru montarea unei camere de supraveghere si acestui sistem de alarma care "tipa" cand este atinsa glastra de beton special construita pentru cateva flori.Camera ar fi eficenta daca ar fi fost montata la toate intrarile(trei),asa cel ce este certat cu legea "opereaza" bine mersi intrand in bloc prin celalalte doua.Asa s-a intamplat probabil ca din 7 lifturi functioneaza doua fiind furate contragreutatile.
Buna ziua.Locuiesc intr-un bloc de garsoniere unde nu exista contor general de apa rece,desi 80% au montate contoare (rece+cald).in garsoniere.Nu cunosc de ce nu se doreste montarea acestui contor general.Ce ma sfatuiti sa fac si la cine sa ma adresez deoarece conducerea blocului nu face nimic in acest sens.Multumesc anticipat.
Ps; dumneavoastra ati auzit de sistem de alarma sa pazeasca trei flori?
Discuție Fond de rulment
Buna ziua.De ce trebuie sa platesc acest fond de rulment,daca timp de 12 ani tot platesc la el.In acest timp cred ca am depus destui bani ca sa acopere intretinerea pe o luna in perioada de varf.Am doua garsoniere,un singur propietar.La o garsoniera imi apare 115 ron pe luna ianuarie doua persoane si la alta 40 ron tot doua persoane.Pe lista figureaza si propietari cu O ron la acest fond.Cum ma sfatuiti sa procedez pentru a lamuri aceasta problema.Cu multumiri Mihai
2:fondul de rulment se calculeaza pe numarul de persoane.sau pe garsoniera.La mine au trecut 250 o pers.300 doua si 400 ron trei persoane.Este legal
Răspuns la discuția interfon obligatoriu?
La mine in bloc urmeaza sa se monteze un interfon cu inchiderea/deschiderea usii prin cartela magnetica.Daca nu doresc montarea interfonului in apartament,si obtez numai pentru cartela magnetica,sunt obligat sa platesc interfonul?De ce nu doresc acest lucru?Am doua garsoniere pe aceiasi palier.Multumesc anticipat