avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1109 soluții astăzi
Forum Activitate ella_l

Activitate ella_l

Multumesc.
Multumesc frumos de raspuns!
Am inteles, si in legatura cu contractul care de 12 ani e tot pe perioade determinate ( cf. punt h din codul muncii - pe perioada unei lucrari sau proiect) e legal acest lucru, pentru ca in codul muncii scrie ca perioada contractelor pe perioada determinata nu poate depasi cumulat mai mult de 36 de luni).

Va multumesc frumos!
Netul o sa fie acum din ianuarie 1898 lei/ brut 3000 lei.
Anul trecut aveam cu aprox.100 lei net mai mare ca minim, iar de anul acesta marindu-se minimul mi-a marit salarul doar cat e minimul, de aceea am ajuns la salar minim acum, e legal acest lucru?

Va multumesc
Si faptul ca sunt de 12 ani cu contract perioada determinata e legal, deoacere in codul muncii se spune ca perioada maxima pentru pentru contractele pe perioada determinata sa nu depaseasca mai mult de 36 de luni!

Va multumesc
Cu stima!
Buna ziua,
De mai bine de 12 ani, patronul ma tine cu contract pe perioada determiata ( cf. punct h din codul muncii - pe perioada desfasurarii unei lucrari sau proiect), mentionez ca am functia de asistent manager cu un salariu putin superior celui minim iar acum in urma cresterii salarului minim m-a incadrat la salar minim, intrebarea este daca e legal acest lucru ?

Va multumesc