avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1570 soluții astăzi
Forum Activitate Anyțq

Activitate Anyțq


Cred ca am cerut 7 opinii la cite dosare am la judecătoria Pitesti. La avocat referitor am schimbat 3. Referitor la dosare știu sigur ce acte sint, dar nu se citește.
Din 2020 chinuim un minor de 7 ani pe la ezecutor în loc să-l audieze! Și rețineți această mamă nu are servici în România, lua minor îl abadona și în Irlanda la prostituție pleca, nu are un domiciliul stabil, nu vrea să-și schimbe numele după divorț etc.

- Atenție la limbaj! Și încercați să scrieți ”normal”, cu punct la finalul propozițiilor, nu cu semne, ca să se poată citi. -
Precizez că la apelul din 26/4/2023/pe care l-am avut cu dosar nr 21549/280/2022/ fiind. minora la noi de 3 ani/am cerut noi la executor sa se prezinte să vedem dacă minora dorește sa meargă la mamă! Rețineți prima da dată nu sa prezentat/ ultima data find prezentă a fost refuzul minorei să meargă la mama/Rețineți și instanță de tribunalul Arges/ Ne respinge ca Nefondată! /Rețineți copilul ne este dat de Asistenta socială Argeș/ fincă ea nu a mai vrut să vină în țară 9/09/2020 /Copilul este școală la noi /Ea ca mama a veni în România ptr o perioadă sa închirieze un apartament ptr ai se face o anchetă socială ptr a dovedi că are unde locuiește minora/în orașul Pitești/ ea nu vrea să schimbe numele după divorț/ să dus peste minoră la școală/ crezând ca poate o minți s-o ea/minora refuzind/și țipănd/ Director școlii a chemat poliția/ având mai multe dosare penare/ Să vedeți su dv ce judecătorii avem noi la Pitești/ Arges /Nu mai zic că nu are un domiciliul stabil/ dar nu are un venit în România! Ea tot în Irlanda la prostituție va pleca/și ear minora era lăsată......
Am atacat hotărâre dosarcu nr 21549/280/2022 find term pe 7 /2/ 2023 și această mamă nu sa prezentat/ și să dat pronunțare/ că ne respinge/ Metionez că avem la dosar cum a fost ridicată minora din zona Golești/ poze /ce condiții erau/ că ea are interdicție că nu poate venii în România/ /Aceștia nu au făcu nici un demers/ mă refer la președinta de la tribunal Pitești/ Noi vom chemăm executorul/ protecție copilului că vrem să vedem dacă m8nora vrea sa mg la mamă/așa cum spune ligile din Pitești/ Arges/ să vedem dacă vine? Arunci Judecătoria Pitești va trebui trasă la răspundere la câți banii și stres/și ptr minoră /Cum după 3 ani care nu plătește/ nu o caută/etc.
Mai avem dreptul la recurs/ foarte multă lume pierde cum am pierdut și eu /care ea nu sa prezentat ca mamă/Acești judecătorii nu verifică bine ce dovezi sint la dosare! /Domnilo dacă se ocupau să trimtă o adresă pe CNP acestei femei/și putea avea un răspuns judecătoria Pitești cu ce sa ocupat/ și cu ce see ocupă în Irlanda ..Are buletinul expirat/ fincă ea nu are locuință . Domnilor stresul meu este uitați unde este dații copiii/fete 7 anii//Deasta se întâmplă nenorocirii/vă mulțumesc

Mai avem dreptul la apel/ care in 5 zile trebuie depus /la judecătoria Pitesti/ precizez că la aceste dosare este totul arănjat/am găsit adeverință de salariată fiind Assistent Manager /ne dradusă în romăna///și tel firmei (+353)012954866 care nu are ștapilă/ nu răspunde nimeni la acest tel/
La mine nu este vb de alocație. /bani! E/este vb cum câștigă această mamă minora care a părăsit-o și plecând la prostituție în Irlanda/ cum este posibil? De 3 ani nui urgență/ copilul foarte greu lam înscria școală/ din cauza ei/merge cu un buletin expirat/nu are un domiciliul/ are mai multe dosare penale la no un România/ pănă și furturii din magazine/ Domnilo minora mia fost dată de protecția copilului Argeș /Domnilo dacă judecătoria a decis ca minoră să meargă tot la mamă/ în acele condiții bună/ //Unde este mamă?

gi-jane2 a scris:

Urgenta in cazul dvs nu e dimiciliul pt ca locuieste deja cu dvs, ci banii . Pensie de intretinere oricum nu o sa dea, macar alocatia sa o luati.
Cereti mutarea dosarului de pe numele mamei, pe num9ele dvs.
Avocat aveti?

Va rog să mă scuzați/ sincer va spun am 3 ani de zile decât acesta copil se afla la mine/și ea ca mamă nu se prezintă la termen de judecată/merge cu un buletin expirat/ dosare penalee/etc...

gi-jane2 a scris:

Am.sters eu ca a postat in topicurile altora, vechi de ani de zile si in curand se va alege cu restrictie pt ca tot deschide subiecte noi scriind cu majuscule, atacuri la persoana, etc

Asa ca domnule utilizator, ori expuneti problema civilizat si asteptati si sfaturi, ori nu o sa mai puteti posta deloc.

Scuze..Dar la ce probleme sint la judecătoria Pitești/ credeți că mai pot de trei ani să mai mă corectez/ /dv ma credeți ca nu știm unde să mai apelăm. Va rog să mă scuzați

Manuela Rășină a scris:

Nu ștergem, însă am editat limbajul nepotrivit. Vă rog să vă expuneți problema fără considerațiile pe care nu le mai vedeți.
Mulțumesc.

Vă rog să nu mai ștergeți /dacă mă puteți ajuta
Domnilo ma judec de 3 ani la judecătoria Pitesti ptr stabilire domiciliul minor/ care minora a fost părăsită de mama/protecția copilului Argeș mi-o dă mie ca tat printr un raport nr 34179..09...09..2020 fincă mamă este plecată la prostituție în Irlanda
Din data respectiva am înainta mai multe dosare ptr stabilire domiciliul minore dar ii da domiciliul minorei tot la mamă/care această nu are un domiciliul stabil/ concret cu ce este la dosar//este plecată la prostituție în Irlanda/

de ce nu vine să mama vadă minora sau săi plătească pensiea alimentară de 3 ani /și de 3 ani alocația o ridică prin procură una din rude care a fost lăsată minoră/ păna sa fie ridicată de protecția copilului Argeș ..După ce a fost definitivă această mamă de minoră nu sa prezentat sa ridice minora/ ffincă are interdicție sa nu părăsesc Irlanda

Eu am înainta inc alt dosar ordonanță preș/ptr stabilire domiciliul minor..care și acest dosar care am avut termen pe 7 /2/2023.nu sa prezentat această mamă/ având dovezi etc și domiciliul minorei ramane tot la o mamă care este la prin Irlanda