avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Activitate constantinescumihai219

Activitate constantinescumihai219

Mi s-a intabulat un imobil in cf în baza documentației cadastrale . După un an o alta persoana a făcut cerere de reexaminare asupra cf-ului meu la ocpi fără sa aibă inițial o alta cerere în baza căruia sa ceara ceva ci limitându-se la a cere sa reverifice cful . Aceasta reexaminare a fost respinsa și acum a făcut plângere împotriva incheieri de cf . Vroiam sa întreb care e procedura preliminara înainte de a se putea adresa instantei eu știam ca e necesar sa facă o cerere inițială ca apoi se poată ataca soluția prin reexaminare și plangere apoi. În speță el a făcut doar reexaminare la încheierea mea după un an și apoi a făcut plangere impotriva incheieri de carte funciara
Pot face o acțiune oblica cu obligatia de a face ? Am o promisiune sinalagmatica bilaterala de vânzare însă proprietatea nu aparține vânzătorului acesta însă are un contract de prestări servicii cu o alta persoana terta în schimbul acestui imobil. Doresc sa fac o acțiune oblica pentru a obține acest imobil. E posibil? Vânzătorul a făcut lucrările din contract însă sta în pasivitate iar eu am dat banii în întregime pentru acest imobil