avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1884 soluții astăzi
Forum Activitate victor1929

Activitate victor1929

Hristos a înviat,bună ziua,am o întrebare despre vechimea în munca.Ca sa dovedesc vechimea din cartea se munca,trebuie o adeverință de la fostele locuri de munca.Am cerut de la ultimul loc de muncă și mi s a răspuns că arhiva a fost inundată ,in cazul acesta eu pierd cei 15ani care i am lucrat acolo?Ii am pe cartea de muncă și un spor de 15%.Unde mă pot adresa cu aceasta vechime? Mulțumesc frumos


Cornel Vasile a scris:

Trebuia sa o contestati in termen de 45 de zile de la comunicare.

Asta știu,scrie și în decizie,întrebarea era ce pot face să scap de acest post pe care nu l pot onora din n motive,cel mai grav este că nu am pregătirea profesională,cum pot face să demisionez din această funcție?Am fost păcălită ,am cerere depusă înainte de a primi decizia și nu am niciun răspuns.
Bună seara,am o întrebare,daca,am primit la serviciu o decizie provizorie(până la scoaterea postului la concurs),împotriva voinței mele o funcție de răspundere pe langa postul meu cu norma întreagă ,fara a avea nicio pregătire în domeniu si fara sa am nicio mărire de salariu ,am vreo șansă să o contest ?Menționez că am avut nenumărate cereri și înainte de a primi postul și după de suspendare din funcție și totuși n am primit niciun răspuns.Mentionez că decizia are deja 5luni,iar postul a fost scos de 2ori la concurs ,dar nu s-a prezentat nimeni.Multumesc