Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara,am o întrebare,daca,am primit la serviciu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara,am o întrebare,daca,am primit la serviciu o decizie ...

Bună seara,am o întrebare,daca,am primit la serviciu o decizie provizorie(până la scoaterea postului la concurs),împotriva voinței mele o funcție de răspundere pe langa postul meu cu norma întreagă ,fara a avea nicio pregătire în domeniu si fara sa am nicio mărire de salariu ,am vreo șansă să o contest ?Menționez că am avut nenumărate cereri și înainte de a primi postul și după de suspendare din funcție și totuși n am primit niciun răspuns.Mentionez că decizia are deja 5luni,iar postul a fost scos de 2ori la concurs ,dar nu s-a prezentat nimeni.Multumesc
victor1929, utilizator
Trebuia sa o contestati in termen de 45 de zile de la comunicare.
"fara a avea nicio pregătire în domeniu", va doriti acel post: "am avut nenumărate cereri și înainte de a primi postul".
Dar cand vi l-au dat, nu-l doriti.
De ce nu va prezentati la concurs?

Cornel Vasile a scris:

Trebuia sa o contestati in termen de 45 de zile de la comunicare.

Asta știu,scrie și în decizie,întrebarea era ce pot face să scap de acest post pe care nu l pot onora din n motive,cel mai grav este că nu am pregătirea profesională,cum pot face să demisionez din această funcție?Am fost păcălită ,am cerere depusă înainte de a primi decizia și nu am niciun răspuns.
Daca va depuneti demisia, raportul de munca va inceta.... mai depuneti o cerere de schimbarea functiei.
Cornel Vasile, Consilier juridic