avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Activitate Carolina Kinda

Activitate Carolina Kinda

Ai mei au divorțat și și-au refăcut viețile fiecare tata a avut casa înaintea celei de a 2 căsătorie el a decedat ce drepturi îmi revin mie că copil legitim
Buna am primit o sentinta și în comunicare spune ca în baza art.275 alin 3 procedura penala cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina mea apoi spune ca am drept de contestație 3 zile doar ca nu îmi apare nicio suna.... întrebarea mea Aveți idee cât pot plăti,exista vreo suna standard sau se ia dupa caz ? Am mai plătit suna de 1800 lei pentru procesele anterioare oare asta tot asa scump va fi ?
Bună am avut un proces care sa finalizat am primit sentinta definitiva care a fost cu suspendare dar cu obligația de prezentare la serviciu de probatiune plus munca în folosul comunității am avut cancer în urma cu 4 ani iar acum sunt sub observație medicala din 3 în 3 luni între timp am născut o fetita care acum are 7 luni medicul ma declarat înapta la prestarea munci pe care mi-o sugerase instanta iar acum miau deschis proces în privința asta eu nu ma pot prezenta la proces acum stau în județul Sibiu și procesul e la Constanța va. Rog ajutați-mă cu un model de cerere pe care îl pot trimite la tribunal ptr judecata în lipsa nu știu cum sa îl formulez as dori sa trimit și documente doveditoare la cele spuse