avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1501 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters68558

Activitate ContSters68558

Va multumesc pentru raspuns...nu credeam vreodata ca voi ajunge la asa ceva..si..pur si simplu nu stiu de ce instanta de la C-ta le da castig de cauza recuperatorilor de creante..cu toate ca am invocat legea clauzelor abuzive, justitiarii nostri nu au tinut cont de ea..
Buna ziua
Ma numesc Girba Tatiana, sunt dn braila, vreau sa va spun prin ce clipe de groaza trec din cauza unei executari silite, la cererea creditoarei mars collection srl c-ta reprez.de av.Felicia Ovanesian>>
In anul 2006 am fost data in judecata de aceasta societate de recuperare a creantelor, deoarece nu am achitat o fact.de 1 mil.rol catre conex dupa vremea aceea..pe scurt : - procesul a avut loc la braila, unde aceasta societate a solicitat de la mine sume colosale de la 1 mil.debit neachitat..in final s-a ajuns la suma de 40 de mil.rol..sa vedeti...
am castigat eu la braila..pe somatie de plata...adica..mi s-a impus sa platesc debitul respectiv..judecatoarea mi-a dat castiga de cauza mie invocand Legea 193 privind clauzele abuzive(era si normal), bineinteles ca celor de la mars - nu le-a convenit si m-au dat in jdecata pe fond la C-ta, unde bineinteles au castigat ei cu penalitati cu tot...mai departe eu am facut apel..mi se respinge ca fiind nefondat...intre timp mars collection trimite catre executor la braila hotaririle sa ma execute, eu neavand nici un venit nici macar de natura salariala, sa ma urmareasca..acesta din urma a sistat executarea..vazand cei la mars ca nu pot sa ma execute in nici un fel, s-au adresat cu cerere catre judecatoria braila privind contestatie la executare, solicitand totodata partajarea bunului comun al nostru(imobil) unde cere instantei sa mi se incredinteze mie cu obligarea la sulta catre sotul meu,..mai solicita expertizarea ,identificarea si valoarea imobilului prin expertiza tehnica de specialitate...
Doamneeeee, nu stiu ce sa mai cred...oameni buni cum credeti ca judeca cazurile judecatorii din Constanta? este posibil sa le accepte penalitati si maj.de intarziere fara bun simt..bani castigati necinstit unor oameni fara scrupule? asta daca nu sunt in cardasie cu ei...si avocata aia.. Ovanesian care reprez.societatea cum poata sa lase niste oameni cu copii fara casa..pentru o datorie de 1 mil, ea a prefacut-o in 40 de mil..ce rezolva..are si ea un D-zeu deasupra capului...cum poate sa faca asa ceva...ca nu se mai satura de bani...Va rog din suflet cer ajutooooooorrrr..am o fetita de 2,6 luni..nu stiu unde sa ma duc daca acesti oameni care nu cunosc latura umana, imi fac rau...ce sa fac...repet...nu am posibilitate sa platesc un avocat sa ma apere...cum procedez..gasesc aici un suflet mare care ma poate ajuta? Va multumesc..
Răspuns la discuția mars collection
Oameni buni, persoane fizice ? haideti sa ne uinim fortele impotriva acestor uzurpatori ceea ce se cheama marss collection..ne-a omorat, ne chinuieste sufletele si viata...domnilor jurati.dvs.nu vedeti ce fac astia? chiar vreti asa ceva? unde este dreapta judecata? de ce ati mai studiat dreptul? nu vedeti ce penalitati calculeaza din proprie initiativa fara lege? de ce le d-ati castig de cauza acestor oameni...sa le fie rusine..din cauza lor suferim..suntem cu copii pe strazi, sa le fie rusine pentru banii necinstiti pe care vor sa-i incaseze fara drept..cine sa ne faca dreptate daca nu voi, oamenii legii din Romania, sa ne ducem in alta parte sa ne de-a dreptate si noua? suntem haituiti..suntem vai de capul noastru...vreti sa ne punem capat zilelor d-lor jurati sa ne ramana copii pe drumuri? oare nu vedeti ce fac ei? de ce inchideti ochii si nu le refuzati acele penalitati(pretentii).. asta este jegmaneala pe fata...sau inaintea instantei..Sa le fie rusine pentru tot ce fac ! A avut dreptate ambasadotul SUA de coruptia din Romania si mai ales cel din sistemul juridic romanesc..fiecare ii este frica de fiecare sa-si tina scaunul si sa incaseze salarii...dar nu se gandesc cand dau un verdict in cauza unui amarat..si mai ales sa nu fie vinovat ! Rusine de tot ce se intampla..Dreptatea este pe fundul marii ..in Romania ! Cine are ochi sa citeasca acest mesaj..sa-l citeasca cu intelepciune..este strigatul unei femei disperate din Romania,care este victima acestei societati injositoare...atat !:((:((#-o